Ε.Σ.Ο.

Subscribe to Ε.Σ.Ο. feed
Greek Chess Federation
Updated: 16 hours 24 min ago

ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ

Tue, 01/15/2019 - 12:28
ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ Α.Α. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 ΤΟΠΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΗΠΕΙΡΟΥ – ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ (ΤΕΣΣΗΠΙΝ) Πρόεδρος: Νίκος Σκιαδόπουλος – τηλ. / fax 26610 39995 – 6944754765 – e-mail: skiad@otenet.gr Δ/νση αλ/φίας: c/o Νίκου Σκιαδόπουλου –  Ιακώβου Πολυλά 22 – 491 00 ΚΕΡΚΥΡΑ Γραμματέας: Νίκος Καχριμάνης 2  ΤΟΠΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΤΕΣΣΘ) e-mail: info@tessth.gr Πρόεδρος: Χρήστος Τοζάρος – τηλ. 6980397777 – e-mail: xrimatoz@otenet.gr  Γραμματέας: Νίκος Δριστέλλας  – τηλ. 6983507833 Δ/νση αλ/φίας: c/o Χρήστου Τοζάρου – Εθν. Αντίστασης 33 – 421 00 ΤΡΙΚΑΛΑ e-mail: tessthchess@gmail.com  3 ΤΟΠΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ  (ΤΕΣΣΣΕ) Πρόεδρος: Παναγιώτης Γιαννούτσος – τηλ. 22210 87908 – 6944806371 e-mal: pangiannoutsos@gmail.com Γραμματέας: Συμεών Δημόπουλος – τηλ. 6944536789 e-mail: deyathsd@otenet.gr – tessse@outlook.com 4 ΤΟΠΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΤΕΣΣΑΓ) Πρόεδρος: Βαγγέλης Μιχελάκης – τηλ. 6951214174 e-mail: michelakis_v@yahoo.gr

ΕΝΩΣΕΙΣ

Tue, 01/15/2019 - 12:27
ΕΝΩΣΕΙΣ Α.Α. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΕΣΣΝΑ) – ΑΦΜ 999793653 e-mail: essnamail@gmail.com Πρόεδρος: Χρήστος Γκορίτσας – τηλ. 6932176165 Γραμματέας:  Βιργινία Ψωμά – τηλ. 6972252954 Δ/νση αλ/φίας: c/o Χρήστου Γκορίτσα – Αγίου Κωνσταντίνου 13 – 3ος όροφος 185 32 ΠΕΙΡΑΙΑΣ 2 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΝΟΜΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (ΕΣΣΝΘΧ) – ΑΦΜ 099787886 Ημερομηνία εγγραφής 23.11.1999 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση τηλ. 2310 419269 – fax 2310 417035 – e-mail: saeakeam@hotmail.com Πρόεδρος: Αργύρης Κυθαρίδης – τηλ. 2310 438026 – 6945898952 Γραμματέας: Παναγιώτης Παλαιοχωρινός – τηλ. 6945891308 Δ/νση αλ/φίας: Βασ. Όλγας 285 – 546 55 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 3 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (ΕΣΣΔΕ) – ΑΦΜ 099730464 τηλ. – fax  2610 438224 – e-mail: esspchess@gmail.com Πρόεδρος:  Κώστας Σιέμπος – τηλ. 6937634059 Γραμματέας: Χρήστος Πράπας Δ/νση αλ/φίας: Κολυμβητήριο Α. Πεπανός – Πατρών, Κλάους 91-93 – 263 35 ΠΑΤΡΑ 4 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ (ΕΣΣΑΜΘ) – ΑΦΜ 099475160 e-mail: chessamth@gmail.com Πρόεδρος: Χριστόφορος Αποστολακάκης – τηλ. 6977786035 – e-mail: storos@otenet.gr Γραμματέας: Χρήστος Ζησιάδης – τηλ. 6944397120 Δ/νση αλ/φίας: Ευριπιδου 2 – 654 03 ΚΑΒΑΛΑ Υπεύθυνος επικοινωνίας: Βασίλης Θεοδωρίδης – τηλ. – fax 2510 835394 – 6973335374 5 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΕΣΣΚ) – ΑΦΜ 099983117 Πρόεδρος: Αφροδίτη Μιχαηλίδη Έφορος Αγώνων: Χαράλαμπος Στεφανάτος – τηλ. 2810 821029 – 6972262486 Δ/νση αλ/φίας:  c/o Χαράλαμπου Στεφανάτου – Α. Ναθενα 8 – 714 14 ΚΟΛΥΒΑΣ ΓΑΖΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ e-mail: stefanatos@gazichess.gr 6 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ(ΕΣΣΚΕΔΥΜ) ΑΦΜ 099884742 Ημερομηνία εγγραφής 10.06.2001 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση http://www.esskedym.gr – e-mail: eskedym@koz.forthnet.gr Πρόεδρος: Ευστάθιος Θεοφυλακτίδης – τηλ. 24630 21528, 6976622454 Γραμματέας: Αντώνιος Σαμαράς Κομνηνών 6 – 502 00 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ – τηλ. / fax  24630 21070 7 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (ΕΣΣΠEΠ) ΑΦΜ 999127195 Ημερομηνία εγγραφής 22.01.2005 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση e-mail: esspep.skaki@gmail.com Πρόεδρος: Ευαγγελία Αυδούλη – τηλ. 6973534104 Γραμματέας: Αλέξης Μπουρνάκας – τηλ. 6944376655 Δ/νση αλ/φίας: c/o κας Ευαγγελίας Αυδούλη – 213 00 ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

ΝΗΣΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ

Tue, 01/15/2019 - 12:26
 ΝΗΣΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Α. ΚΩΔ. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 604 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΣΥΡΟΥ (ΑΦΜ 099566310) Ημερομηνία εγγραφής 16.05.1976 – Κωδικός ΓΓΑ ΛΒ56 Δ/νση αλ/φίας: c/o Μιχαήλ Κεραμιώτη – Πρωτοπαπαδάκη 19-21 – 841 00 ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ – ΣΥΡΟΣ Υπεύθυνος: Μιχαήλ Κεραμιώτης – τηλ. 6937313878 e-mail: siroschessclub@gmail.com 2 608 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (ΑΦΜ 90040356) Ημερομηνία εγγραφής 27.09.1969 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΙ38 Δ/νση αλ/φίας: c/o Μιχάλη Αϊβαλιώτη – Τζ. Αριστάρχου 10 – 811 00 ΜΥΤΙΛΗΝΗ – τηλ. 6932873200 Υπεύθυνος: Ευστράτιος Καμινέλλης – τηλ. 6972377794 e-mail: stratoskaminellis@gmail.com 3 614 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΛΗΜΝΟΣ» Ημερομηνία εγγραφής 06.10.1981 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΥ78 814 00 ΜΥΡΙΝΑ ΛΗΜΝΟΥ – τηλ. 22540 23539 – 22540 23606 e-mail: meas@otenet.gr Υπεύθυνος: Ευθύμιος Γουδέλλης – τηλ. 6944432749 e-mail: goudellis@hotmail.com Ιωάννης Ανδρεάδης τηλ. 6974492904 4 615 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ «ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΖΕΛΕΠΗΣ» (ΑΦΜ 090110904) Ημερομηνία εγγραφής 04.02.1982 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΙ34 833 00 ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ – ΙΚΑΡΙΑ Υπεύθυνος: Κοσμάς Κέφαλος – τηλ. 210 8670197 – 210 5210820 – 6955475693 – fax 210 5249157 5 634 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΒΑΡΒΑΣΙΟΥ ΧΙΟΥ – ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ «Ο ΦΑΡΟΣ» (ΑΦΜ 090135714) Ημερομηνία εγγραφής 31.01.1993 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΙ39 Καραμανή 12 – 821 00 ΒΑΡΒΑΣΙ – ΧΙΟΣ Υπεύθυνοι: Κώστας Χαλιορής – τηλ. 6972250813 – fax 22710 41411 Σταμάτης Ρικανιάδης – τηλ. 6945105254 6 649 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (ΑΦΜ 997878524)  Ημερομηνία εγγραφής 30.10.1999 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση  Δ/νση αλ/φίας: c/o Παναγιώτη Φρεντζά – ΠΥΡΓΟΣ ΚΑΛΛΙΣΤΗΣ – 847 00 ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ Υπεύθυνοι: Παναγιώτης Φρεντζάς – Εύα Κόντου – τηλ. 22860 27140 – 6948431318 7 661 Α.Σ. ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ «ΙΠΠΟΤΗΣ» (ΑΦΜ 998114210) Ημερομηνία εγγραφής 10.11.2008 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΑ49 Αγων. χώρος: Κεντρική αίθουσα ΔΟΝΑ – Διαγοριδών 1 – ΡΟΔΟΣ Δ/νση αλ/φίας: Πίνδου 1 – 851 00  ΡΟΔΟΣ – τηλ. 22410 35502 (απογεύματα 17.00΄- 20.00΄) – 6948141961 Υπεύθυνοι: Ευάγγελος Μιχελάκης – τηλ. 6951214174 Νίκος Βασιλάκης – τηλ. 6945973959 – Αντώνης Μαργαρίτης – τηλ. 6977858095 – Σπύρος Καραμποϊκης – τηλ. 6937200109 8 669 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ – ΕΞΩΡΑΪΣΤΙΚΟΣ – ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «Η ΡΙΒΑ» ΟΡΜΟΥ ΝΕΟΥ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 23.03.2013 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΙ95 Πανεπιστημίου 14 – 832 00 ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΣΑΜΟΥ – τηλ. 22730 34542 Υπεύθυνοι: Ιωάννης Σοφούλης – τηλ. 22730 30886 – 22730 32824 Δημήτρης Ριζάκης – τηλ. 6942281010 9 670 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΜΟΥ ΜΕΛΙΣΣΟΣ Ημερομηνία εγγραφής 08.03.2014 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΥ08 Κτήριο Εμπορικής Σχολής Πανεπιστημίου Αιγαίου – 832 00 ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΣΑΜΟΥ Υπεύθυνοι: Δημήτριος-Αδαμάντιος Δρίτσας – τηλ. 6977372400 Νικόλαος Ροκοπάνος – τηλ. 6934685843 Δημήτριος Δαγκλης – τηλ. 69469514031 10 672 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑΣ ΧΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 28.03.2015 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΑ73 821 00 ΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑ ΧΙΟΥ Υπεύθυνος: π. Γεώργιος Κωνσταντίνου – τηλ. 22710 52000 – 6972713106 11 674 ΠΛΟΗΓΟΣ ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ (ΑΦΜ 997806147) Ημερομηνία εγγραφής 05.03.2016 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση 840 07 ΑΝΤΙΠΑΡΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ Δ/νση αλ/φίας: c/o Βασιλείου Φαρούπου του Χρυσοστόμου – 840 07 ΑΝΤΙΠΑΡΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ Υπεύθυνος: Βασίλειος Φαρούπος – τηλ. 6936578910 12 678 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΙΓΑΙΑΣ ΠΑΡΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 04.02.2017 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση 844 00 ΠΑΡΟΣ e-mail: aigaiasparos@gmail.com Υπεύθυνος: Βασίλης Φαρούπος – τηλ. 6936578910

ΚΡΗΤΗ

Tue, 01/15/2019 - 12:25
ΚΡΗΤΗ Α.Α. ΚΩΔ. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 601 ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΕΩΣ ΧΑΝΙΩΝ (ΑΦΜ 090279236) Ημερομηνία εγγραφής 04.09.1973 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΝ98 Εθνικό Στάδιο Χανίων – Οδός Ανδρέα Παπανδρέου (πρώην Δημοκρατίας) – 731 00 ΧΑΝΙΑ – τηλ. 28210 44010 –  28210 40719 – fax 28210 54433 Υπεύθυνοι: Μιχαηλάκης Εμμανουήλ – τηλ. 6944837937 2 602 ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΕΩΣ ΚΑΙ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» (ΑΦΜ 090252630) Ημερομηνία εγγραφής 14.05.1978 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΝ28 Λεωφ. Δ. Μποφώρ 1 – 712 02 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ – τηλ. 2810 224745 e-mail:  oaachess@greekchess.com Υπεύθυνος: Νίκος Παπανδρέου – τηλ. 2810 286906 – 2810 380904 – 6945187043 3 613 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 31.01.1980 – Κωδικός ΓΓΑ ΜΝ20 Αγων. χώρος: Κτήριο Δελφίνι – ΡΕΘΥΜΝΟ Δ/νση αλ/φίας: c/o Λουκά Λαμπούδη – Δημοκρατίας 10 Α – 741 32 ΡΕΘΥΜΝΟ Υπεύθυνοι: Λουκάς Λαμπούδης – τηλ. 6972735051 Γιώργος Πελαντάκης – τηλ. 6932744159 4 619 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΚΥΔΩΝ» ΧΑΝΙΩΝ (ΑΦΜ 090279076) Ημερομηνία εγγραφής 31.01.1985 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΙ25 Εθνικό Στάδιο Χανίων – Τ.Θ. 22 – 731 00 ΧΑΝΙΑ – τηλ. 28210 45000 Υπεύθυνος: Σάκης Κουβάτσος – τηλ. 28210 56641 – 28210 44883 – 6944347603 5 635 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΛΑΤΩ» ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΑΦΜ 099674228) Ημερομηνία εγγραφής 31.01.1993 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΩ91 Αγων. χώρος: Οδός Αναπαύσεως (εντός πλαζ ΕΟΤ) – ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τηλ. 28410 25867 – 28410 24095 – 28410 26899 – fax 28410  24071 e-mail: polorg@otenet.gr Δ/νση αλ/φίας: Ρ.Καπετανάκη 18(Δημοτική Βιβλιοθήκη)–721 00 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Υπεύθυνοι: Αντώνης Νίχλος – τηλ. 6946656262 Θανάσης Γραμμέλης – τηλ. 28410 26899 – 28410 24892 – 6974197957 6 636 ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΑΦΜ 090042177) Ημερομηνία εγγραφής 23.06.1993 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΜ85 Ισαύρων 93 – Τ.Θ. 1169 – 713 03 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνος: Κώστας Βαρβεράκης – τηλ. 2810 211244 – 6973409970 7 640 ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΣΚΑΚΙΟΥ ΧΑΝΙΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 26.05.1994 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΟ36 ΤΘ 22 – 731 00 ΧΑΝΙΑ – τηλ. 28210 27348 – fax 28210 51034 Υπεύθυνος: Σάκης Κουβάτσος – τηλ. 28210 56641 – 28210 44883 – 6944347603 8 646 ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ «2000» (ΟΦΗ «2000») Ημερομηνία εγγραφής 23.09.1998 – Κωδικός ΓΓΑ ΟΚ79 Ισαύρων 93 – Τ.Θ. 1169 – 713 03 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνος: Κώστας Βαρβεράκης – τηλ. 2810 211244 – 6973409970 9 647 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΑΦΜ 099926485) Ημερομηνία εγγραφής 06.11.1998 – Κωδικός ΓΓΑ ΟΞ71 Αγων. χώρος: Εντευκτήριο ΟΑΑ «Ηράκλειο» και ΟΦΗ Δ/νση αλ/φίας: Κυδωνίας 12 – 712 02 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνος: Νίκος Παπανδρέου – τηλ. 2810 380901 – 2810 286906 – 6945187043 10 648 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ (ΑΦΜ 099504473) Ημερομηνία εγγραφής 14.02.1999 – Κωδικός ΓΓΑ ΟΠ03 Κωστή Παλαμά 33 – 731 00 ΧΑΝΙΑ Υπεύθυνος: Κώστας Τσαρουχάς – τηλ. 6974024771 – fax 28210 55088 11 650 ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 2000 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Ημερομηνία εγγραφής 02.11.2013 Εθνικό Στάδιο Χανίων – Λεωφ. Ανδρέα Παπανδρέου – 731 00 ΧΑΝΙΑ Υπεύθυνοι: Ιωάννης Τζουγκαράκης – τηλ. 6979978652 Μιχαηλάκης Εμμανουήλ – τηλ. 6944837937 12 653 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΣΑΜΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 26.10.2003 – Κωδικός ΓΓΑ ΟΚ71 734 00 ΚΙΣΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ Υπεύθυνη: Μαρία Μπικάκη – τηλ. 6951850899 13 654 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΑΖΙΟΥ (ΑΦΜ 999161060) Ημερομηνία εγγραφής 21.07.2004 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΧ87 Αγων. χώρος: Αλατσατιανών 3 – Οικισμός Αγίου Παντελεήμωνος – ΓΑΖΙ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Χαράλαμπου Στεφανάτου – Α. Νάθενα 8 – 714 14 ΚΟΛΥΒΑΣ ΓΑΖΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνος: Χαράλαμπος Στεφανάτος – τηλ. 2810 821029 – 6972262486 14 657 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 21.10.2005 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΚ47 Αγων. χώρος: Γήπεδο Ε.Γ.Ο.Η. – Κλειστή αίθουσα  – Αμμουδάρα Γαζίου Δ/νση αλ/φίας: c/o Δημήτρη Κοσμαδάκη – Πάροδος Παπαγιάννη Σκουλά 23 – 713 05 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνος: Δημήτρης Κοσμαδάκης – τηλ. 6972837188 15 658 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 21.10.2006 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΡ80 Αγων. χώρος: Πολύκεντρο Νεολαίας – Πυθέως 12 – ΝΕΑ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Δημήτρη Κοσμαδάκη – Στενημάχου 39 – 713 05 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνοι: Κωνσταντίνος Σπύρου – τηλ. 2810 323859 Γιώργος Μαρκάκης – τηλ. 6932357428 16 660 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 10.02.2008 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΒ30 Αγων. χώρος: Πνευματικό Κέντρο ΄Ανω Χερσονήσου – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Μαρίας Κεφάκη – Αρσινόης 3 – 700 14 ΑΝΩ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ Υπεύθυνοι: Μαρία Κεφάκη Ανδρέας Νίκας – τηλ. 28970 24596 – 28970 23852 17 663 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ (ΑΦΜ 998217062) Ημερομηνία εγγραφής 06.11.2009 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΠ59 Κ. Παλαμά 33 – 731 00 ΧΑΝΙΑ Υπεύθυνος: Δημ. Βοζινάκης – τηλ. 28210 53902 – 6977545304 18 666 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΩΝ ΚΑΝΤΙΑ «LEON CANDIA» Ημερομηνία εγγραφής 29.03.2011 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΑ71 Τμήμα Σκάκι – Δουκός Μποφώρ 1 – 712 02 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνοι: Μαίρη Βασιλακάκη – τηλ. 6944280782 – e-mail: maryvvvv@gmail.com  Κώστας Κλώκας – τηλ. 6937880733 19 667 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ – Κωδικός ΓΓΑ ΧΑ09 Ημερομηνία εγγραφής 28.04.2012 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Αγων. χώρος: Ανώγεια, Άγιος Ιωάννης, Ζύγωμα. Δ/νση αλ/φίας: ΑΝΩΓΕΙΑ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΚΡΗΤΗΣ, ΑΝΩΓΕΙΑ 74051, mail: anogiachess@gmail.com, web: www.anogiachess.com Υπεύθυνοι: Μανόλης Νταγιαντάς – τηλ. 6972857752 Γιώργος Νταγιαντάς – τηλ. 6974885653 20 668 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 09.02.2013 – Κωδικός ΓΓΑ ΛΨ30 Αγων. χώρος: Συνεδριακό Κέντρο Κρουσώνα – Πλατεία Αγίας Τριάδας – ΚΡΟΥΣΩΝΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Δημήτρη Φαλιακάκη – 700 01 ΚΡΟΥΣΩΝΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Υπεύθυνος: Δημήτρης Φαλιακάκης – τηλ. 6944812602 21 671 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2000 Ημερομηνία εγγραφής 27.09.2014 – Κωδικός ΓΓΑ  ΚΧ26 Καραμανλή 9 – 721 00 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Νικόλαου Κακολύρη – Γηροκομείου 7 – 721 00 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνος: Νικόλαος Κακολύρης – τηλ. 28410 28719 – 6932663900 22 673 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΦΑΚΙΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 05.12.2015 – Κωδ. ΓΓΑ ΟΖ12 730 11 ΒΟΥΒΑΣ ΣΦΑΚΙΩΝ Υπεύθυνοι: Νίκος Μαρκουτσάκης – τηλ. 6974751082 Σάκης Κουβάτσος – τηλ. 6944347603 e-mail: skouvatsos11@gmail.com  23 675 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 26.06.2016 – Κωδ. ΓΓΑ ΦΦ66 Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου – Σπ. Μουστακλή 1 – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Δ/νση αλ/φίας: Τεμπονέρα 10 – 714 14 ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Υπεύθυνος: Σπύρος Αραμπατζής – τηλ. 6932188060 24 676 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ «ΚΑΜΑΡΑ» Ημερομηνία εγγραφής 24.09.2016 – Κωδ. ΓΓΑ ΧΓ34 Αγων. χώρος: Οδός Αναπαύσεως (εντευκτήριο ΛΑΤΩ), πλαζ ΕΟΤ – ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ Δ/νση αλ/φίας: Ρ. Καπετανάκη 18 (Δημοτική Βιβλιοθήκη) – 721 00 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ e-mail: thanagra@hotmail.gr Υπεύθυνος: Αθανάσιος Γραμμέλης – τηλ. 28410 26899 – 6974197957 25 677 ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 03.12.2016 – Κωδ. ΓΓΑ ΛΧ99 Γήπεδο ΠΟΑ τέρμα Σκλαβοκάμπου – 713 06 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ e-mail: poa@grchess.com Υπεύθυνος: Κωνσταντίνος Εμμανουηλίδης – τηλ. 6973770228 26 679 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΤΑΝΟΣ» ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ ΧΑΝΙΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 25.06.2017 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Νιο Χωριό Αποκορώνου Δ/νση Αλ/φιας: c/o κας Ερασμίας Χατζηδάκη – 73 007 ΒΡΥΣΕΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ Υπεύθυνοι: Ερασμία Χατζηδάκη – τηλ.6976800215 e-mail: aoa.tanos@gmail.com  27 680 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΙΔΑΙΟΙ» Ημερομηνία εγγραφής 30.09.2017 – Κωδ. ΓΓΑ ΧΓ54 74051 Ανώγεια Μυλοποτάμου Ρεθύμνου e-mail: anogiachess@gmail.com Υπεύθυνοι: Γεώργιος Καλλέργης – τηλ. 6980717622 28 681 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΑΠΟΚΟΡΩΝΑΣ» Ημερομηνία εγγραφής 20.10.2018 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Νέο Χωριό Αποκορώνου – πρώην κοινοτικό γραφείο – 73003 e-mail: info@asapokoronas.gr Υπεύθυνη: Δημοπούλου Διονυσία – τηλ. 6946710927

ΗΠΕΙΡΟΣ – ΝΗΣΙΑ ΙΟΝΙΟΥ

Tue, 01/15/2019 - 12:24
ΗΠΕΙΡΟΣ – ΝΗΣΙΑ ΙΟΝΙΟΥ Α.Α. ΚΩΔ. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 501 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ ΖΑΤΡΙΚΙΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (ΑΦΜ 090123506) Ημερομηνία εγγραφής 27.09.1969 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΟ47 Νικηφόρου Θεοτόκη 35 – ΚΕΡΚΥΡΑ Δ/νση αλ/φίας: c/o Μάνου Ναθαναήλ – Μάνου Γ.  6 – 491 00 ΚΕΡΚΥΡΑ Υπεύθυνοι: Νίκος Σκιαδόπουλος – τηλ. 26610 39995 – 6944754765 Μάνος Ναθαναήλ – τηλ. 26610 44503 – 6944641750 e-mail: manosnat@gmail.com Φώντας Μακρής – τηλ. 6975500204 2 502 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ (ΑΦΜ 090163368) Ημερομηνία εγγραφής 27.09.1969 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΔ95 Χρήστου Κατσάρη και Αγίας Μαρίνας (παλιό κτηνιατρείο)–453 32 ΙΩΑΝΝΙΝΑ τηλ. 26510 75485 (ώρες 17.00΄- 21.00΄) e-mail: syl_ioa_ska@yahoo.gr Υπεύθυνοι: Κωνσταντίνος Συγκούνας – τηλ. 6945268688 Ιωάννης Παπαγεωργίου – τηλ. 6972873945 3 518 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 08.02.1992 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΨ51 Αγων. χώρος: Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πανεπιστημίου Ιωαννίνων – 5ο χλμ. εθνικής οδού (Ε05) Ιωαννίνων – ΄Αρτας Δ/νση αλ/φίας: Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο – Πανεπιστημιούπολη Ιωαννίνων – Τ.Θ. 1186 – 451 10 ΙΩΑΝΝΙΝΑ Υπεύθυνοι: Διονύσης Μπλέτσιος – τηλ. 6978732847 Αντώνης Τοσουνίδης – τηλ. 6977597106 4 519 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ «ΝΙΚΟΠΟΛΗ» ΠΡΕΒΕΖΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 31.01.1993 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΔ97 Δ/νση αλ/φίας: c/o Κωνσταντίνου Σαμωνά – Μ. Αλεξάνδρου 12β – 481 00 ΠΡΕΒΕΖΑ Υπεύθυνος: Κωνσταντίνος Σαμωνάς – τηλ. 26820 21458 – 6973795404 e-mail: se.nikopolh@gmail.com 5 524 ΘΙΝΑΛΙΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ Ημερομηνία εγγραφής 10.03.2012 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση 490 81 ΑΧΑΡΑΒΗ ΚΕΡΚΥΡΑΣ Υπεύθυνη: Σοφία Κοσκινά – τηλ. 6947638800 6 525 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 26.06.2016 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Γραφεία Αντιδημαρχίας – Πλαζ ΕΟΤ – Κτήριο 2 – ΖΑΚΥΝΘΟΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Ηλία Σαραντίδη – 291 00 ΓΑΪΤΑΝΙ – ΖΑΚΥΝΘΟΣ Υπεύθυνοι: Ηλίας Σαραντίδης – τηλ. 6972924005 Ιωάννης Μαυρομάτης – τηλ. 6992506070 7 526 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΠΥΡΡΟΣ» ΑΡΤΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 04.02.2017 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΞ00 Καραολή 9 – 471 00 ΑΡΤΑ e-mail: skaki.pyrgos.arta@gmail.com Υπεύθυνοι: Παναγιώτης Ρεμπής – τηλ. 6977512206 Ιωάννης Κούλης – τηλ. 6945219102 8 527 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 30.09.2017 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Καψωμένου 2 – 45500 ΙΩΑΝΝΙΝΑ Υπεύθυνοι: Ευάγγελος Καίσαρης 6973489528 Μιχάλης Παππάς 6983475519 e-mail: pyrros@chessgames.gr  9 528 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 09.12.2017  – Κωδικός ΓΓΑ ΛΕ26 Εμπορικό Κέντρο THE CITY – οδός Καραβέλα – 311 00 ΛΕΥΚΑΔΑ – e-mail: info@doxalefkadas.gr , τηλ. – φαξ 26450 26841 Υπεύθυνος: Γράψας Ξενοφών, τηλ. 6977532900, e-mail: xgrapsas@yahoo.com 10 529 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 09.12.2017  – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Κτίριο ΚΑΠΗ Δήμου Ζηρού – 482 00 ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ Υπεύθυνοι: Αναγνώστου Χρυσάνθη, τηλ. 6947698016 Παππά Μυρτώ, 6980132002

ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Tue, 01/15/2019 - 12:23
ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ Α.Α. ΚΩΔ. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 407 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ «Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ» (ΑΦΜ 090155239) Ημερομηνία εγγραφής 16.10.1970 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΘ37 Ακτή Ν.Ο.Κ. – 241 00 ΚΑΛΑΜΑΤΑ – τηλ. 27210 23860- fax 27210 22367- 27210 23745 – e-mail noklm@otenet.gr Υπεύθυνοι: Πέτρος Διαμαντέας – τηλ. 27210 91233 – 27210 29139 – Τούλα Χατζηπαναγιώτου – τηλ. 27210 89826 – 6945499716 2 408 ΦΙΛΟΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΤΡΙΠΟΛΕΩΣ (ΑΦΜ 090224643) Ημερομηνία εγγραφής 30.11.1977 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΗ22 Αγων. χώρος: Εθνομαρτύρων 25 – 221 00 ΤΡΙΠΟΛΗ – τηλ. 2710 22350 – 6937264655 – 6976091484 Δ/νση αλ/φίας: c/o Αλέξανδρου Μπουρνάκα – ιατρού – Πλ. Εθν. Μακαρίου 1 – 221 00 ΤΡΙΠΟΛΗ Υπεύθυνοι: Αλέξανδρος Μπουρνάκας – τηλ. 6944376655 – 6948828891 Βάγια Βλαχάκη – Μπουρνάκα – τηλ. 2710 239477 3 420 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ Ημερομηνία εγγραφής 18.12.1982 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΝ03 c/o κ. Γεώργιου Κωσιάνη, Πιτάνης 6 – 231 00 ΣΠΑΡΤΗ Υπεύθυνη: Μαρία Πετσετίδη – τηλ. 6974858312 4 421 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 12.02.1983 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΣ38 c/o Γιώργου Τουμπέκη – Θεμιστοκλέους 6 – 271 31 ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ Υπεύθυνος: Γιώργος Τουμπέκης – τηλ. 26210 35341 (σπ.) – 26210 33421 (εργ.) – 6936363838 5 424 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 14.04.1984 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΔ55 Αγων. χώρος: Μίνι Μάρκετ – Ανδρ. Δημοπούλου – 202 00 ΜΕΛΙΣΣΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ Δ/νση αλ/φίας: 202 00 ΜΕΛΙΣΣΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ Υπεύθυνος: Λευτέρης Στολάκης – τηλ. 27430 26176 – 27410 81061 6 455 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 08.02.1992 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΥ77 Αγων. χώρος: ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Ευαγγελίας Αυδούλη – 213 00 ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ Υπεύθυνοι: Τάσος Τόκας (Πρόεδρος) – τηλ. 27540 22833 – 6974654139 Αργύρης Χρυσάφης – τηλ. 27540 23306 – 6944716952 7 457 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ «Ο ΤΙΜΟΛΕΩΝ» Ημερομηνία εγγραφής 23.09.1992 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΔ68 Δ/νση αλ/φίας: c/o Μιχάλη Βλάσση – Κ. Παλαμά 20 α – 201 00 ΚΟΡΙΝΘΟΣ Υπεύθυνοι: Μιχάλης Βλάσσης – τηλ. 27410 23131 – 6977640412 Γιώργος Γκίλλας – τηλ. 27410 22082 – 27410 29891 – fax 27410 26597 8 470 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Ημερομηνία εγγραφής 31.05.1997 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΤ98 Αγων. χώρος: α. Αίθουσα ξενοδοχείου «Μεσσήνη» β. Αίθουσα Εθνικού Σταδίου Μεσσήνης Δ/νση αλ/φίας: Όθωνος 34 – 242 00 ΜΕΣΣΗΝΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ Υπεύθυνος: Γρηγόρης Παναγιωτόπουλος – τηλ. 6978260808 9 480 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 12.12.2004 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΓ95 Πνευματικό Κέντρο ΄Αστρους «Ίδρυμα – Μνήμη Αγγελικής και Λεωνίδα Ζαφείρη» 220 01 ΑΣΤΡΟΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ Υπεύθυνοι: Ιωάννης Τόλης – τηλ. 27550 31913 Κώστας Μαντίκος – τηλ. 6972857171, Μαρία Σελίμου – τηλ. 6974908373 10 481 ΟΜΙΛΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΑΦΜ 045336246) Ημερομηνία εγγραφής 19.11.2005 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΟ64 Μαυρομιχάλη 1 – 241 00 ΚΑΛΑΜΑΤΑ Υπεύθυνη: Κατερίνα Πουλοπούλου-Μαυρομιχάλη – τηλ. 27210 96197 – 6974804822 11 485 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 02.09.2006 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΟ58 Αγων. χώρος: Φουρναράκειο Πνευματικό Κέντρο – Χ. Φουρναράκη 3 – ΦΙΛΙΑΤΡΑ Δ/νση αλ/φίας: c/o Παναγιώτη Αποστολόπουλου – 243 00 ΦΙΛΙΑΤΡΑ Υπεύθυνος: Παναγιώτης Αποστολόπουλος – τηλ. 27610 33151 – 27610 32755 – 6949338872 12 489 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ «Ο ΑΓΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ» Ημερομηνία εγγραφής 02.12.2008 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΠ37 Πνευματικό Κέντρο Ιερού Ναού Αγίου Νεκταρίου Εργατικές Πολυκατοικίες Ναυπλίου – 211 00 ΝΑΥΠΛΙΟ Υπεύθυνοι: π. Ραφαήλ Βουγιούκας – τηλ. 6974202245 Ι. Ξυλινάς – τηλ. 6937024586 13 492 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ «ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ» (ΑΦΜ 997636615) Ημερομηνία εγγραφής 07.01.2011 – Κωδικός ΓΓΑ  ΦΣ97 Αγίας Μαρίνης 81 – 200 02 ΒΕΛΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ – e-mail: korinthiachess@gmai.com  Δ/νση αλ/φίας: Κολιάτσου 112 ΤΚ 20100 ΚΟΡΙΝΘΟΣ Υπεύθυνοι: Ιωάννης Παπακυριάκος – τηλ. 6937390924 – e-mail: g.papakyriakos@gmail.com Βίκη Λουρίδα  – τηλ. 6970603050 14 495 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΠΕΡΣΕΑΣ» ΑΡΓΟΥΣ Ημερομηνία εγγραφής 27.10.2012 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΒ41 Καλλέργη 43, Ακτινολογικό – 212 00 ΑΡΓΟΣ Υπεύθυνοι: Βασίλης Βλογιάρης – τηλ. 27510 26448 – 6974342043 Ευάγγελος Σακελλαρίου – τηλ. 27510 20545 – 6973282114 15 4101      ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ Ημερομηνία εγγραφής 20.10.2018 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση c/o κ. Μπουρνάκα Αλέξιου, πλ. Εθνάρχου Μακαρίου 1 – 22100 ΤΡΙΠΟΛΗ Υπεύθυνος: Μπουρνάκας Αλέξιος – τηλ. 6944376655 Μητρέλη Βασιλική – τηλ. 6974937579

ΑΧΑΪΑ – ΗΛΕΙΑ – ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Tue, 01/15/2019 - 12:22
ΑΧΑΪΑ – ΗΛΕΙΑ – ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ Α.Α. ΚΩΔ. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 402 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (ΑΦΜ 099233668) Ημερομηνία εγγραφής 11.01.1971 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΕ71 Παμπελοποννησιακό Στάδιο – Πατρών, Κλάους 91-93 – 263 35 ΠΑΤΡΑ Υπεύθυνη: Ουρανία Κυδωνιάτη – τηλ. 2610 270055 – 6936783101 www.sopatron.gr – e-mail: info@sopatron.gr 2 406 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΙΓΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 15.12.1976 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΙ13 Αγων. χώρος: Ρωμανιώλη 5 (έναντι εισόδου Ψηλών Αλωνίων από την οδό Μητροπόλεως) – ΑΙΓΙΟ – τηλ. 26910 26296 Δ/νση αλ/φίας: c/o Κώστα Μπούνια – Χίου 14 – 251 00 ΑΙΓΙΟ Υπεύθυνοι: Κώστας Μπούνιας – τηλ. / fax 26910 27995 – 6974643760 Κωνσταντίνος Τρούσας – τηλ. 6937002413 www.aigiochess.gr – e-mail: info@aigiochess.gr – bouniask@otenet.gr 3 418 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΑΙΝΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 06.11.1982 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΛ52 270 53 ΛΕΧΑΙΝΑ ΗΛΕΙΑΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Γεώργιου Αργυράκη – Εθν. Αντίστασης 12 – 270 53 ΛΕΧΑΙΝΑ ΗΛΕΙΑΣ chrdiplas@yahoo.gr  Υπεύθυνος:  Χρήστος Δίπλας – τηλ. 26230 22427 – 6977345601 – 4 436 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΤΡΩΝ «ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ» (ΑΦΜ 090039068) Ημερομηνία εγγραφής 31.05.1986 – Κωδικός ΓΓΑ ΛΑ85 Αγων. χώρος: Arena Sports Center, Πέλοπος 26 – ΠΑΤΡΑ – τηλ. 2610 318060 Δ/νση αλ/φίας: c/o Παντελή Αθανασίου – Χρήστου Παναγόπουλου 10 – 262 24 ΡΙΟ Υπεύθυνοι: Παντελής Αθανασίου – τηλ. 6983507263 5 437 ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ – Κωδικός ΓΓΑ ΛΕ72 Ημερομηνία εγγραφής 02.11.2013 Ηπείρου 8 και Φαβιέρου – 262 23 ΠΑΤΡΑ – τηλ. 2610 005454 Υπεύθυνοι: Κώστας Σιέμπος – τηλ. 6937634059 Παναγιώτης Αντωνόπουλος – τηλ. 6937007947 6 461 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙ ΑΓΙΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 30.12.1994 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΣ17 Δ/νση αλ/φίας: c/o Γρηγόρη Κουλουμπή – Αγ. Κυριακής 50 – 265 04 ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΡΙΟΥ – fax 2610 318192 Υπεύθυνοι:  Γρηγόρης Κουλουμπής – τηλ. 6955851978 Νικόλαος Κατσίδας – τηλ. 6981049914 e-mail: ismini93@gmail.com  – katsidas@hotmail.com 7 462 ΕΝΩΣΗ ΚΥΠΡΙΩΝ Ν. ΑΧΑΪΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 17.04.1995 – Κωδικός ΓΓΑ ΝΝ38 Κανάρη 55 – 262 22 ΠΑΤΡΑ Υπεύθυνος: Ανδρέας Πολυβίου – τηλ. 2610 428018 8 465 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΠΑΤΡΩΝ «ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ» Ημερομηνία εγγραφής 10.09.1995 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΤ33 Πατρών-Κλάους 102 – ΄Εναντι Εθνικού Σταδίου – 263 35 ΠΑΤΡΑ Υπεύθυνος: Αλέξης Σπηλιόπουλος – τηλ. 6944303355 9 467 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ-ΕΠΑΡΧΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 09.11.1995 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΧ45 Αγων. χώρος:  Mαθητική Εστία Καλαβρύτων – ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ Δ/νση αλ/φίας: c/o ιατρού Νίκου Ραζή – Κηπουργού 5 – 250 01 ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ Υπεύθυνος: Νίκος Ραζής – τηλ. 26920 23817 – 26920 22366 – 26920 22724 – 6932468208 10 474 ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΠΑΤΡΩΝ (Ν.Ε.Π.) σύμφωνα με την υπ΄αριθ. 903/11.11.2005 απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Πατρών περί έγκρισης του καταστατικού του. Ημερομηνία εγγραφής 26.09.2000 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΙ56 Κολυμβητήριο Α. Πεπανός – Πατρών, Κλάους 91-93 – 263 35 ΠΑΤΡΑ τηλ./ fax 2610 222594 Υπεύθυνος: Δημήτρης Παυλίδης – τηλ. 2610 314459 – 6906582950 11 476 «ΠΟΣΕΙΔΩΝ – ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ»  ΚΑΤΩ ΑΛΙΣΣΟΥ ΑΧΑΪΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 11.07.2002 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΓ71 Αγων. χώρος: Πρώην κοινοτικό κτήριο Κάτω Αλισσού Δ/νση αλ/φίας: 250 02 ΚΑΤΩ ΑΛΙΣΣΟΣ ΑΧΑΪΑΣ Υπεύθυνος: Θανάσης Βεσκούκης – τηλ. 26930 22441 – 26930 25376 – 26930 25377 – 6979298302 12 482 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΙΝΕΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 20.12.2005 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΒ83 250 09 ΚΑΜΑΡΕΣ ΕΡΙΝΕΟΥ Αγων. χώρος:  Δημοτική Βιβλιοθήκη Καμαρών – ΚΑΜΑΡΕΣ ΕΡΙΝΕΟΥ Δ/νση αλ/φίας: Ρωμανιώλη 5  – 251 00 ΑΙΓΙΟ Υπεύθυνος: Ανδρέας Κοντόπουλος 13 483 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 20.12.2005 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΙ15 Ρωμανιώλη 5 – 251 00 ΑΙΓΙΟ Δ/νση αλ/φίας: c/o Κωνσταντίνου Μπούνια – Χίου 14 – 251 00 ΑΙΓΙΟ Υπεύθυνος: Σκεπαρνιάς Αναστάσιος 14 486 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΤΑΦΙΔΑΛΩΝΩΝ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ ΤΕΜΕΝΗΣ ΑΙΓΙΟΥ (ΑΔΡΑΝΕΣ) Ημερομηνία εγγραφής 02.09.2006 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΑ91 Ρωμανιώλη 5 – 25 100 ΑΙΓΙΟ Δ/νση αλ/φίας: c/o Κωνσταντίνου Μπούνια – Χίου 14 – 251 00 ΑΙΓΙΟ Υπεύθυνος: Νικολόπουλος Βασίλειος 15 487 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ «ΕΠΑΧΤΟΣ» Ημερομηνία εγγραφής 08.12.2007 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΓ76 Καλυδώνος 20 – ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Λουκά Μιχάλη – Θέρμου 66 – 303 00 ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ Υπεύθυνοι: Παναγιώτης Νάκης – τηλ. 6945273071 Λουκάς Μιχάλης – τηλ. 26340 28746 16 488 ΠΑΤΡΑΪΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 24.08.2008 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΝ28 Παμπελοποννησιακό Στάριο – Πατρών-Κλάους 91-93 – 263 35 ΠΑΤΡΑ Υπεύθυνη: Παναγιώτα Λεβεντέλη – τηλ. 2610 438224 – 6972992362 www.sopatron.gr – e-mail: patraikos@otenet.gr 17 490 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ (ΑΦΜ 997933290) Ημερομηνία εγγραφής 06.11.2009 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΞ95 Π. Χαραλάμπους 10 – ΑΙΓΙΟ – τηλ. 26910 20995 – 6974892965 Υπεύθυνος: Κώστας Σιέμπος – τηλ. 6937634059 e-mail: esachess@yahoo.gr 18 491 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 02.07.2011 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΑ92 Αγων. χώρος: Δημοτικό Κατάστημα ΔΔ Συμπολιτείας Αιγιαλείας – ΤΚ 25 100 Δ/νση αλ/φίας: Ρωμανιώλη 5  – 251 00 ΑΙΓΙΟ Υπεύθυνος: Μινέλης Αντώνιος 19 494 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΥΡΓΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 11.09.2011 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Ιωαννίνων 6 – 271 00 ΠΥΡΓΟΣ Υπεύθυνοι: Δημήτρης Δημήτρουλας – τηλ. 26210 26368 Μιχάλης Σιγούρος – τηλ. 6932879488 20 496 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 16.12.2012 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΠ00 Παπαστράτειο Μέγαρο – Πλατεία Παναγοπούλου 4 – 301 00 ΑΓΡΙΝΙΟ Υπεύθυνοι: Κωνσταντίνα Μπέρμπεη – τηλ. 26410 54563 – 6973838541 Χαράλαμπος Τζότζολης – τηλ. 6985559964 21 497 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 26.10.2003 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΛ38 Εντάχθηκε στην ΕΣΣΠ, απόφαση ΔΣ 09.02.2013 Αγων. χώρος: Λιθόστρωτο 52 β – 281 00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ Δ/νση αλ/φίας: c/o Γεράσιμου Αποστολάτου – Ανδρέα Παπανδρέου 1 – 281 00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ Υπεύθυνοι: Γεώργιος Ρασσιάς – τηλ. 26710 24456 – 26710 22993 – 6977431254 κ. Αποστολάτος – τηλ. 26710 28948 – 6955725959 22 4100 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ Ημερομηνία εγγραφής 1.3.2018 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΜ91 Βύρωνος 52 – 272 00 ΑΜΑΛΙΑΔΑ Υπεύθυνοι: Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος – τηλ. 6972016020 Μακαρώνη Ειρήνη – τηλ. 6906701889

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ – ΕΥΒΟΙΑ

Tue, 01/15/2019 - 12:21
ΚΕΝΤΡΙΚΗ / ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ – ΕΥΒΟΙΑ Α.Α. ΚΩΔ. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 301 ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ (ΑΦΜ 090046207) Ημερομηνία εγγραφής 1967 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΛ21 Αγων. χώρος: Βορείου Ηπείρου 57 – ΧΑΛΚΙΔΑ Υπεύθυνοι: Ελένη Δρακοπούλου – τηλ. 22210 77245 – 6945993623 Δ/νση αλ/φίας: c/o Παναγιώτη Γιαννούτσου – Χρήστου Καψάλη 10 – 341 00 ΧΑΛΚΙΔΑ e-mail: elenidr@sch.gr Κωνσταντίνος Κόρδης – τηλ. 6944170377 Παναγιώτης Γιαννούτσος – τηλ. 22210 87908 – 6944806371 2 304 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ (ΑΦΜ 099910659) Ημερομηνία εγγραφής 1975 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΝ40 Δ/νση αλ/φίας: Κηφισού 40 – Πλατεία Ηρώων – 323 00 ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ Υπεύθυνος:   Σπύρος Ζαννιάς – τηλ. 210 4110685 – 6979775724 e-mail: spyros.p.zannias@gmail.com 3 313 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (ΑΦΜ 099509211) Ημερομηνία εγγραφής 1967 – Κωδικός ΓΓΑ ΛΒ61 Μακροπούλου 93 – 351 00 ΛΑΜΙΑ Υπεύθυνη: Γιώτα Βαϊοπούλου – τηλ. 6977419923 www.solamias.gr – e-mail: vaiopouloug@gmail.com 4 318 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΗΒΑΣ  (ΑΦΜ 099226260) Ημερομηνία εγγραφής 16.02.1986 – Κωδικός ΓΓΑ ΚΩ95 Επαμεινώνδα 110 – 322 00 ΘΗΒΑ – fax 22620 89751 Υπεύθυνοι: Γιώργος Συκαράς – τηλ. 22620 24133 – 6978843403 Γεράσιμος Καταπόδης – τηλ. 6944706575 5 327 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ «Ο ΛΕΒΑΔΟΣ» (ΑΦΜ 099263568) Ημερομηνία εγγραφής 23.09.1998 – Κωδικός ΓΓΑ ΟΜ43 Πλατεία Λάμπρου Κατσώνη – πρώην Πανεπιστήμιο Στερεάς Ελλάδας – 321 00 ΛΙΒΑΔΕΙΑ Υπεύθυνος: Βάσω Καρβούνη – τηλ. 6944660899 Χρήστος Κρυονερίτης – τηλ. 22610 22709 – 6973054057 fax 22610 26303 – 22610 22330 6 334 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡΥΣΤΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 26.10.2003 – Κωδικός ΓΓΑ ΞΥ11 Δ/νση αλ/φίας: Παραλία Καρύστου – 340 01 ΚΑΡΥΣΤΟΣ Αγων. χώρος: Ι. Κότσικα 3 και Σαχτούρη – ΚΑΡΥΣΤΟΣ – τηλ. 22240 26188 e-mail: anokarystou@gmail.com Υπεύθυνη: ΄Ελενα Ντάτσου – τηλ. 6983442883 – e-mail: elenadatsu@yahoo.gr 7 335 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΥΒΟΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 20.02.2005 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΠ23 Δ/νση αλ/φίας: c/o Χρήστου Ζάκκα – 342 00 ΙΣΤΙΑΙΑ ΕΥΒΟΙΑΣ Αγων. χώρος: Αίθουσα Δήμου Ιστιαίας, πλησίον των εργατικών κατοικιών Υπεύθυνοι: Χρήστος Ζάκκας – τηλ. 22260 55225 – 6946469895 – 6972711150         Αθανάσιος Μπαρμπής – τηλ. 6946742603 8 336 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΟΣ «ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ Ο ΕΥΒΟΕΥΣ» (ΑΦΜ 998083450) Ημερομηνία εγγραφής 08.12.2007 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Καραμουρτζούνη 1  – 341 00 ΧΑΛΚΙΔΑ – τηλ. 22210 85735 – 22210 85736 fax 22210 85737 e-mail: tsounisg@otenet.gr – info@skakistikiakadimia.gr – www.skakistikiakadimia.gr Υπεύθυνοι: Γιώργος Τσουνής – τηλ. 22210 85735-22210 85736 – 6932274274 – ΄Αννα Παυλίδου – τηλ. 6936997532 9 337 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (ΑΦΜ 998591062) Ημερομηνία εγγραφής 29.03.2008 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΞ91 Αγων. χώρος: Ρήγα Κοντορήγα 12 – ΑΜΦΙΣΣΑ Δ/νση αλ/φίας: c/o Κωνσταντίνου Παπακωνσταντίνου – Βασιλοπούλου 12 – 331 00 ΑΜΦΙΣΣΑ www.eskachess.gr – e-mail: i.lazogeorgou@gmail.com Υπεύθυνος: Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου – τηλ. 22650 23203 – 6932380187 10 338 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΛΟΚΡΙΔΟΣ «Ο ΠΗΓΑΣΟΣ» (ΑΦΜ 099699118) Ημερομηνία εγγραφής 08.07.2009 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΟ61 Αγων. χώρος: Δημοτικό Σχολείο Αγίου Κωνσταντίνου Φθιώτιδας Δ/νση αλ/φίας: c/o Αναστάσιου Δόγανου – Κύπρου 40 – 350 06 ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ Υπεύθυνοι: Αναστάσιος Δόγανος – τηλ. 22350 32614 – 6972504508 Νικολίτσα Καψάλη – τηλ. 6976988715 11 339 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΛΑΜΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 12.09.2009 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΡ41 Μακροπούλου 93 – 351 00 ΛΑΜΙΑ – τηλ./fax 22310 29005 Υπεύθυνος: Νίκος Σταυρομήτρος – τηλ. 22310 30623 http://solamias.blogspot.gr 12 340 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΒΑΞ ΚΑΙ ΠΕΣΣΟΙ Ημερομηνία εγγραφής 12.09.2009 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Αγων. χώρος: Αμφιδάμαντος και Παγκάκη – ΧΑΛΚΙΔΑ Δ/νση αλ/φίας: Βύρωνος 4 – 341 42 ΧΑΛΚΙΔΑ Υπεύθυνοι: Αλέξανδρος Σοϊλεμέζης – τηλ. 6976372967 Ζωή Κωνσταντινίδου – τηλ. 22210 74558 http://neospalamedes.blogspot.com – e-mail: al5zkgps@otenet.gr 13 345 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 30.06.2012 – Κωδικός ΓΓΑ  ΦΤ08 Μακροπούλου 93 – 351 00 ΛΑΜΙΑ – τηλ./fax 22310 29005 Υπεύθυνος: Γιώργος Καλτσάς – τηλ. 6947944559 http://snolamias.blogspot.gr 14 351 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΑΚΟΙ ΦΩΚΙΔΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 04.02.2017 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΨ54 331 00 ΑΜΦΙΣΣΑ Δ/νση αλ/φίας: Παπαλεξανδρή 6 – σκακιστικό τμήμα – 332 00 ΙΤΕΑ ΦΩΚΙΔΑΣ e-mail: fokida@dragons-club.gr Υπεύθυνοι: Ευάγγελος Κακκανάς – τηλ. 6936665549 Αγγελική Μήταλα – τηλ. 6936665549 15 352 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΠΕΡΧΕΙΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 20.10.2018 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Βασιλέως Κωνσταντίνου Β΄αριθ 7 – 35003 ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ e-mail: sperchios.chess@gmail.com  Υπεύθυνη: Τσιτούρα Αικατερίνη

ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Tue, 01/15/2019 - 12:20
ΘΕΣΣΑΛΙΑ Α.Α. ΚΩΔ. ΕΠΩΝΥΜΙΑ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 1 302 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 1967 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΜ18 Μ.Αλεξάνδρου και Παπακυριαζή γωνία στο περίπτερο  – 412 22 ΛΑΡΙΣΑ  – τηλ. 2413013391 Υπεύθυνοι: Νίκος Γκονέλας – τηλ. 6947024759 Κωνσταντίνος Κωνσταντέλιας – τηλ. 6983761092 e-mail: larissachess@gmail.com 2 305 ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (ΑΦΜ 090023231) Ημερομηνία εγγραφής 14.09.1978 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΖ38 Λουκιανού 18 – 431 00 ΚΑΡΔΙΤΣΑ – τηλ. 24410 28448 Υπεύθυνοι: Κωνσταντίνος Σελούντος – τηλ. 24410 77099 – 6974492014 e-mail: seludos@gmail.com Βασίλης Μαρκαντώνης – τηλ. 6970153074 e-mail: chessbilly@hotmail.com 3 309 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (ΑΦΜ 099399158) Ημερομηνία εγγραφής 04.09.1970 – Κωδικός ΓΓΑ ΜΨ72 Αγων. χώρος: Αδαμοπούλειο Αθλητικό Κέντρο – Γλάδστωνος και Ρ. Φεραίου – ΒΟΛΟΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Γιάννη Σκοτεινιώτη – Γλάδστωνος 44 – 383 33 ΒΟΛΟΣ e-mail: 1kpap@otenet.gr – volos_oeo@hotmail.com – s.e.volou@gmail.com Υπεύθυνοι:  Γιώργος Καβούρης – τηλ. 6944173106 Γιάννης Σκοτεινιώτης – τηλ. 24210 22220 – 6947326782 4 319 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 16.02.1986 – Κωδικός ΓΓΑ ΛΑ03 Αγων. χώρος: Καναδά 9 (πρώην δημοτικό σχολείο) – ΦΑΡΣΑΛΑ Δ/νση αλ/φίας:c/o Δημήτρη Λούκα – Β΄ Συντάγματος Ιππικού 25–403 00 ΦΑΡΣΑΛΑ Υπεύθυνοι: Δημήτρης Λούκας – τηλ. 24910 23628 – 24910 23986 – 6977176177 Δήμος Δερέκας – τηλ. 6936778777 e-mail dimos.derekas@gmail.com 5 333 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΑΛΑΝΗΣ Ημερομηνία εγγραφής 11.07.2002 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΖ69 Πνευματικό και Πολιτιστικό Κέντρο Φαλάνης – 400 11 ΦΑΛΑΝΗ e-mail: skofalanis@gmail.com Υπεύθυνοι: Νικόλας Δριστέλλας – τηλ. 6983507833 – e-mail: ndristellas@gmail.com Δημήτριος Παραφέστας – τηλ. 6975824220 6 343 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΑΦΜ 997435147) Ημερομηνία εγγραφής 11.12.2011 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΧ04 Αγων.χώρος: Καποδιστρίου 13 (όπισθεν Καστρακίδειου Αθλητικού Μουσείου)-ΤΡΙΚΑΛΑ Δ/νση αλ/φίας: c/o Χρήστου Τοζάρου – Εθν. Αντίστασης 33 – 421 00 ΤΡΙΚΑΛΑ Υπεύθυνος: Χρήστος Τοζάρος – τηλ. 6980397777 e-mail: xrimatoz@otenet.gr 7 344 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ «ΑΘΛΟΣ» Ημερομηνία εγγραφής 30.06.2012 – Κωδικός ΓΓΑ ΧΑ32 Πορφυρογένειο ΄Ιδρυμα Αγριάς – 373 00 ΑΓΡΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ – τηλ. 6995994993 e-mail: topionaki@gmail.com – http://topionaki.blogspot.gr Δ/νση αλ/φίας: c/o κ. Αντώνη Σουλικιά – 373 00 ΝΤΕΡΕΜΠΑΣΙ – ΑΓΡΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ Υπεύθυνοι: Αντώνιος Σουλικιάς – τηλ. 6995994993 Παναγιώτης Τσιάκος – τηλ. 6979336263 8 346 «ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΒΟΛΟΥ» Ημερομηνία εγγραφής 02.11.2013 – Κωδικός ΓΓΑ ΦΣ86 Αγων. χώρος: Ολυμπιονίκη Αγνώντα 6 – Περιοχή Καραγάτς – ΒΟΛΟΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Ιωάννη Μαμάκη – Κύπρου 94 – 382 21 ΒΟΛΟΣ Υπεύθυνος: Ιωάννης Μαμάκης – τηλ. 6936407147 e-mail:  foinikasvolou@gmail.com 9 347 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΛΜΥΡΟΥ «ΤΙΤΑΝΕΣ» Ημερομηνία εγγραφής 05.12.2015 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση 371 00 ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ Δ/νση αλ/φίας: c/o Παναγιώτη Ζγουλέτα – Πάροδος Αγ. Σεραφείμ – 371 00 ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ Υπεύθυνος: Παναγιώτης Ζγουλέτας – τηλ. 6972325980 e-mail: zgouletaspan@yahoo.gr 10 348 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ Ημερομηνία εγγραφής 26.06.2016 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Παλαιό Γυμνάσιο Αλμυρού – 1ος όροφος – Αθηνών και 17ης Αυγούστου – ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ e-mail: almyros.chess@gmail.com Δ/νση αλ/φίας: c/o κ. Κωνσταντίνου Κρανά – Πολιτικός Μηχανικός – Βασ. Γεωργίου και Μιχοπούλου – 371 00 ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ Υπεύθυνοι: Κωνσταντίνος Κρανάς – τηλ. 6977336465 Σταύρος Μακρής – τηλ. 6983508296 11 349 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ Ημερομηνία εγγραφής 22.12.2016 – Χωρίς ειδική αθλητική αναγνώριση Σκοπάδων 41 και Προφήτη Ηλία – 413 35 ΛΑΡΙΣΑ e-mail: chessasal@gmail.com Υπεύθυνος: Νικόλαος Δριστέλλας – τηλ. 2410 579846 – 6983507833 – e-mail: ndristellas@gmail.com 12 350 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ Ημερομηνία εγγραφής 04.02.2017 – Κωδικός ΓΓΑ ΙΜ25 Καναδά 9 – ΦΑΡΣΑΛΑ Δ/νση αλ/φίας: c/o Δημοσθένη Δερέκα – Λαρίσης 38 – 403 00 ΦΑΡΣΑΛΑ Υπεύθυνος: Δημοσθένης Δερέκας – τηλ. 6936778777 e-mail: dimos.derekas@gmail.com

Πανελλήνια Ατομικά Πρωταθλήματα μέχρι 18 ετών 2019

Fri, 12/28/2018 - 10:40

Οι πρώτες πανελλήνιες διοργανώσεις του 2019: το 22ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Εφήβων και το 21ο Πανελλήνιο Ατομικό  Πρωτάθλημα Νεανίδων θα πραγματοποιηθούν από 2 έως 8 Ιανουαρίου 2019 στο Ρέθυμνο, στην αίθουσα του ξενοδοχείου “Αχίλλειον Παλλάς” με συν-διοργανωτές  τον Σκακιστικό Όμιλο Ρεθύμνου,  τον Δήμο Ρεθύμνου και την Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνου.

Για να δείτε τις συμμετοχές στα πρωταθλήματα πατήστε εδώ.

Πρωταθλήτρια η Ένωση Σκακιστών Θεσσαλονίκης

Mon, 12/24/2018 - 10:58

Η Ένωση Σκακιστών Θεσσαλονίκης αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας στο 11ο  Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα  Παίδων – Κορασίδων μέχρι 16 ετών που ολοκληρώθηκε την Κυριακή 23/12 στο ξενοδοχείο Φιλίππειο στη Θεσσαλονίκη με συνδιοργανωτές την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής και το σωματείο Μορφωτικός  Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος «Κεραυνός» Ωραιοκάστρου.

Στο πρωτάθλημα έλαβαν μέρος 20 ομάδες με 6μελή σύνθεση. Η ΕΣ Θεσσαλονίκης σημείωσε 6 νίκες σε ισάριθμους αγώνες συγκέντρωσε 12 βαθμούς και κατέλαβε την 1η θέση. Στις θέσεις 2-3 ισοβάθμησαν με 9 βαθμούς η ΣΑ Χανίων και ο ΕΟΑΟ Φυσιολάτρης Νίκαιας. Σύμφωνα με τα κριτήρια ισοβαθμίας η ομάδα των Χανίων πήρε τη 2η θέση.

Όλα τα αποτελέσματα, η τελική βαθμολογία, παρτίδες και φωτογραφικό υλικό από το πρωτάθλημα στην σελίδα http://chessfed.gr/youthteam2018/

 

Πρωταθλητές Ελλάδας ο Θάνος Μαστροβασίλης και η Ιουλία Μάκκα

Thu, 12/20/2018 - 16:04

Με πρωταθλητή Ελλάδας τον GM Θάνο Μαστροβασίλη και πρωταθλήτρια Ελλάδας την WIM Ιουλία Μάκκα ολοκληρώθηκαν σήμερα 20/12, το 68ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα και το 41ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Γυναικών για το 2018.

Οι αγώνες φιλοξενήθηκαν στο ξενοδοχείο Φιλίππειο στην Θεσσαλονίκη με συνδιοργανωτές την ΕΣΟ, την ΕΣΣ Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής και τον ΜΑΠΟ «Κεραυνός» Ωραιοκάστρου. Διευθυντής αγώνων ήταν ο Βασίλης Τσαρουχάς.

Ο Θάνος  Μαστροβασίλης συγκέντρωσε 7 βαθμούς σε 9 αγώνες (6 νίκες, 2 ισοπαλίες, 1 ήττα), στην 2η θέση τερμάτισε ο πρωταθλητής εφήβων Ευρώπης Ευγένιος Ιωαννίδης με 6,5 βαθμούς και 3ος ο Σταμάτης Κούρκουλος-Αρδίτης με 6.

Στις γυναίκες η Ιουλία Μάκκα με νίκη στον τελευταίο γύρο έφτασε στους 7,5 βαθμούς (7 νίκες, 1 ισοπαλία, 1 ήττα) και κατέκτησε την 1η θέση. Στην 2η θέση τερμάτισε η Κατερίνα Παυλίδου με 7 βαθμούς και στην 3η η νεαρή σκακίστρια από την Καβάλα Ευγενία Τσιβελεκίδου με 5,5.

Όλα τα αποτελέσματα, η τελική βαθμολογία, οι παρτίδες και φωτογραφικό υλικό από τους αγώνες στην ιστοσελίδα των πρωταθλημάτων: http://chessfed.gr/champs2018/

6o ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΛΥΣΗΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ

Tue, 12/18/2018 - 11:34

Την πρώτη Κυριακή του νέου έτους, 6 Ιανουαρίου 2019 (ώρα 11.30-14.00) θα  πραγματοποιηθεί το 6ο Κύπελλο Ελλάδας στη Λύση Σκακιστικών Προβλημάτων. Πρόκειται για έναν διαγωνισμό που

α) απευθύνεται τόσο σε έμπειρους λύτες όσο και σε σκακιστές που ελάχιστα ή και καθόλου έχουν ασχοληθεί με τα σκακιστικά προβλήματα

β) θα πραγματοποιηθεί ταυτόχρονα σε πολλές ελληνικές πόλεις, με κοινά θέματα και ενιαία βαθμολόγηση, ώστε να δοθεί η ευκαιρία σε περισσότερους σκακιστές να γνωρίσουν τον κόσμο του Καλλιτεχνικού Σκακιού.

Για να δείτε τη σχετική προκήρυξη πατήστε εδώ.

31ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2019) – 17ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2019)

Tue, 12/11/2018 - 15:15

Αριθ. Πρωτ.: 10314/11-12-2018

 

31ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2019)
17ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2019)

 

  1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ:
    • Η Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία προκηρύσσει το 31ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Μαθητών – Μαθητριών και το 17ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών για το 2019.
  1. ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΓΩΝΩΝ
    • Τους αγώνες διοργανώνει η Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία.
  1. ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ:
    • Τα πρωταθλήματα μαθητών-μαθητριών θα διεξαχθούν σε δύο φάσεις: 

Α. Περιφερειακά πρωταθλήματα μαθητών–μαθητριών Ενώσεων – Τοπικών Επιτροπών.

Β. Τελική φάση

  • Την ευθύνη διοργάνωσης των περιφερειακών πρωταθλημάτων έχουν οι Ενώσεις και οι Τοπικές Επιτροπές και πρέπει να ολοκληρωθούν το αργότερο μέχρι και την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019.
  • Οι Ενώσεις και Τοπ.Επ. είναι επίσης υπεύθυνες για την εξασφάλιση των οικονομικών πόρων καθώς και για το καθορισμό όλων των λεπτομερειών (σύστημα, πρόγραμμα αγώνων, προθεσμίες δηλώσεων συμμετοχής, ορισμός διαιτητών κλπ.) των Περιφερειακών Πρωταθλημάτων Μαθητών-Μαθητριών. Οι αντίστοιχες προκηρύξεις θα πρέπει να αποστέλλονται στην ΕΣΟ πριν την έναρξη των περιφερειακών πρωταθλημάτων. Η μη έγκαιρη αποστολή των προκηρύξεων καθιστά άκυρη τη δήλωση συμμετοχής των αθλητών στην τελική φάση.
  • Ο τόπος διεξαγωγής της τελικής φάσης και οι σχετικές λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν με συμπληρωματική προκήρυξη.
  • Δικαίωμα συμμετοχής στα ατομικά πρωταθλήματα έχουν οι μαθητές και μαθήτριες των Νηπιαγωγείων, των Δημοτικών Σχολείων, των Γυμνασίων και των Λυκείων, Δημοσίων και Ιδιωτικών, όλης της χώρας. Οι μαθητές και μαθήτριες συμμετέχουν υποχρεωτικά στα πρωταθλήματα της Ένωσης ή της Τοπ. Επ. στην οποία ανήκει το σχολείο τους.
  • Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή είναι η προσκόμιση, πριν την έναρξη των αγώνων, ιατρικής βεβαίωσης από καρδιολόγο, παθολόγο ή παιδίατρο. Οι μαθητές που είναι ταυτόχρονα και αθλητές μπορούν να συμμετέχουν με την προσκόμιση της κάρτας υγείας που διαθέτουν. (απόφαση ΔΣ 20/10/2018)
  • Στα ομαδικά πρωταθλήματα δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων, των Γυμνασίων και των Λυκείων, Δημοσίων και Ιδιωτικών όλης της χώρας, με 4μελείς ομάδες. Επιτρέπεται η συμμετοχή και 2ης ομάδας από το ίδιο σχολείο (Δημοτικό, Γυμνάσιο ή Λύκειο).
  1. ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ:
    • Οι θέσεις πρόκρισης των Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών καθορίζονται σύμφωνα με τον επόμενο πίνακα:
Α/Α ΕΝΩΣΕΙΣ – ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΙΣΟΠΟΣΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΑΝΑ ΤΑΞΗ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΤΑΞΗ ΣΥΝΟΛΟ ΔΗΜΟΤΙΚΑ-ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΟΜΑΔΙΚΟ 1 Ε.Σ.Σ. ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ 12 x 11 139 271 18 2 Ε. Σ. Σ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ / ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 8 x 11 86 174 12 3 Ε. Σ. Σ. ΚΡΗΤΗΣ 7 x 11 78 155 10 4 Ε. Σ. Σ. ΑΝΑΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ / ΘΡΑΚΗΣ 4 x 11 53 97 8 5 Ε. Σ. Σ. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 4 x 11 53 97 8 6 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (*) 4 x 11 53 97 8 7 Ε. Σ. Σ. ΠΕΡΙΦ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 3 x 11 25 58 6 8 Τ.Ε. Σ. Σ. ΗΠΕΙΡΟΥ – ΙΩΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ 4 x 11 33 77 6 9 Τ.Ε. Σ. Σ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 3 x 11 25 58 6 10 Τ.Ε.Σ.Σ. ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 3 x 11 25 58 6 11 Τ.Ε. Σ. Σ. ΑΙΓΑΙΟΥ 3 x 11 25 58 6   ΣΥΝΟΛΑ ΠΡΟΚΡΙΣΕΩΝ 605 595 1200 94               ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗ (Πρώτοι του 2018)     22                 ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ     1222 94

(*) Μαθητές – μαθήτριες  σχολείων Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας (πρώην ΕΣΣ Πελοποννήσου)

  • Κάθε ένωση ή Τοπική Επιτροπή μπορεί να καθορίσει τις θέσεις πρόκρισης (μαθητές-μαθήτριες) σύμφωνα με τις αγωνιστικές της ανάγκες, με μόνο περιορισμό ότι οι μαθήτριες θα πρέπει να καλύψουν τουλάχιστον το 25% των θέσεων.
  • Οι αδιάθετές θέσεις μπορούν να αναπληρωθούν από άλλες ενώσεις – τ. επιτροπές (σύμφωνα με την σειρά αναγραφής τους στο 4.1). Στην περίπτωση αναπλήρωσης αδιάθετων θέσεων οι ενώσεις – τ. επιτροπές μπορούν να δώσουν επιλεκτικά 1 θέση πρόκρισης ανεξάρτητα από άλλες προϋποθέσεις (απόφαση ΔΣ 9/12/2017).
  • Με την προϋπόθεση ότι είναι οργανωτικά εφικτό, η ΕΣΟ μπορεί να εγκρίνει πρόσθετο αριθμό προκρίσεων για την Ένωση – Τ. Επιτροπή στην περιοχή της οποίας θα διεξαχθεί η τελική φάση, μετά από έγκαιρο και αιτιολογημένο γραπτό αίτημά της. Σε αυτή την περίπτωση το όριο πρόκρισης για τα ατομικά πρωταθλήματα στα αγόρια είναι ότι πέτυχαν τουλάχιστον το 50% της μέγιστής βαθμολογίας και για τα κορίτσια ότι πέτυχαν τουλάχιστον το 30% . Το αντίστοιχο όριο για το ομαδικό είναι ότι οι ομάδες συγκέντρωσαν το 50% της μέγιστης δυνατής βαθμολογίας. Σε περιοχές που διεξάγονται πολλές προκριματικές φάσεις τα προαναφερόμενα όρια εφαρμόζονται στην τελική φάση της Ένωσης-Τ. Επιτροπής.
  1. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ:
    • Δικαιούνται συμμετοχή στην Τελική Φάση όσοι πήραν τις προκρίσεις ανά τάξη σύμφωνα με τον ισχύοντα πίνακα θέσεων πρόκρισης ανά Ένωση και Τοπική Επιτροπή και το σύστημα των επιλαχόντων που ισχύει. Για παράδειγμα εάν από τους πρώτους 5 προκριθέντες μιας τάξης δεν επιθυμούν τη συμμετοχή τους στην τελική φάση οι τρεις, αυτοί αναπληρώνονται από τον 6ο, 7ο και 8ο κ.ο.κ. Για τα αγόρια ισχύει η προϋπόθεση ότι ο επιλαχών θα πρέπει να έχει πετύχει τουλάχιστον το 50% της μέγιστής βαθμολογίας. Σε περιοχές που διεξάγονται πολλές προκριματικές φάσεις η προαναφερόμενη προϋπόθεση αφορά τα αποτελέσματα της τελικής φάσης. Το αντίστοιχο ποσοστό για τα κορίτσια ορίζεται στο 30% (απόφαση ΔΣ 9/12/2017).
    • Στα ατομικά πρωταθλήματα το 50% των θέσεων πρόκρισης κάθε ένωσης – τ. επιτροπής κατανέμεται ισόποσα σε κάθε τάξη έτσι ώστε να μην υπάρξουν δυσανάλογες συμμετοχές ανά κατηγορία. Το υπόλοιπο 50% κατανέμεται αναλογικά σύμφωνα με τον αριθμό συμμετοχών κάθε τάξης στα προκριματικά πρωταθλήματα. Σε περιοχές που διεξάγονται πολλές προκριματικές φάσεις για την αναλογική κατανομή των συγκεκριμένων θέσεων υπολογίζονται οι συμμετοχές στην τελική φάση (απόφαση ΔΣ 9/12/2017).
    • Δικαιούνται επίσης συμμετοχή στην Τελική Φάση των ατομικών πρωταθλημάτων και όσοι αγωνίστηκαν με την ομάδα του σχολείου τους στην τελική φάση του ομαδικού πρωταθλήματος. Διευκρινίζεται ότι η παραπάνω ρύθμιση αφορά αποκλειστικά όσους δεν έχουν προκριθεί ήδη στα ατομικά πρωταθλήματα από τα προκριματικά της περιοχής τους. Όσοι μαθητές λυκείων συμμετέχουν με την ομάδα τους στην τελική φάση (βλέπε 6.Α), έχουν δικαίωμα συμμετοχής και στην τελική φάση των ατομικών πρωταθλημάτων μαθητών λυκείου.
    • Η κάθε Ενωση/τοπ.Επ. θα πρέπει να μεριμνήσει για τη συμμετοχή τουλάχιστον μίας ομάδας από κάθε βαθμίδα εκπαίδευσης (Δημοτικά, Γυμνάσια-Λύκεια).
    • Η ΕΣΟ μπορεί να δώσει ένα μικρό αριθμό επιπλέον προκρίσεων σε περιοχές που έχουν λίγες θέσεις αλλά διεξάχθηκαν προκριματικά με εξαιρετικά μεγάλο αριθμό συμμετοχών (απόφαση ΔΣ12.2008).
  1. ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ:
    • Α) ΟΜΑΔΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ: Θα διεξαχθούν σε τρεις ομίλους: ένας όμιλος Πρωτοβάθμιας (Δημοτικά) και δύο όμιλοι Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Γυμνάσια, Λύκεια) με Ελβετικό σύστημα 6 γύρων. Προϋπόθεση για τη δημιουργία ομίλου Λυκείων είναι η συμμετοχή τουλάχιστον 6 ομάδων (πουλ 5 γύρων). Σε αντίθετη περίπτωση και με απόφαση του Διευθυντή Αγώνων και του Επικεφαλής Διαιτητή θα γίνει ενιαίος όμιλος για Γυμνάσια και Λύκεια (σε αυτή την περίπτωση θα ισχύσει ξεχωριστή κατάταξη και βραβεύσεις). ). H αρχική κατάταξη των ομάδων θα γίνει χρησιμοποιώντας την επιλογή «τυχαία» του προγράμματος κληρώσεων swiss manager.
    • Για την ενίσχυση των συμμετοχών ομάδων λυκείων, δεν θα υπάρχει αριθμητικός περιορισμός στις προκρίσεις, δηλαδή επιτρέπεται η ελεύθερη συμμετοχή ομάδων λυκείων στους τελικούς, με την απαραίτητη προϋπόθεση αυτές να έχουν συμμετάσχει στους προκριματικούς των περιοχών τους.
    • Ο Διευθυντής των Αγώνων σε συνεννόηση με τον επικεφαλής διαιτητή μπορεί να αλλάξει το σύστημα των αγώνων ανάλογα με τον τελικό αριθμό των συμμετοχών.
    • Β) ΑΤΟΜΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ: Οι αγωνιζόμενοι θα χωριστούν σε ομίλους κατά τάξη και θα αγωνιστούν με Ελβετικό σύστημα 9 γύρων. Η αρχική κατάταξη στους ομίλους θα γίνει με αλφαβητική σειρά για τα Νηπιαγωγεία, την Α’, Β’ και Γ’ Δημοτικού. Σε όλες τις υπόλοιπες τάξεις η αρχική κατάταξη θα γίνει σύμφωνα με τα εθνικά ΕΛΟ του Ιανουαρίου 2018. Σε περίπτωση μικρού αριθμού συμμετεχόντων (λιγότερες από 20) μπορεί να διεξαχθούν λιγότεροι γύροι ή και τουρνουά πουλ. Οι αγώνες θα γίνουν στις εξής 11 κατηγορίες:
1. Μαθητές-Μαθήτριες Νηπιαγωγείων 2. Μαθητές-Μαθήτριες Α’ Τάξης Δημοτικών Σχολείων 3. Μαθητές-Μαθήτριες Β’ Τάξης Δημοτικών Σχολείων 4. Μαθητές-Μαθήτριες Γ’ Τάξης Δημοτικών Σχολείων 5. Μαθητές-Μαθήτριες Δ’ Τάξης Δημοτικών Σχολείων 6. Μαθητές-Μαθήτριες Ε’ Τάξης Δημοτικών Σχολείων 7. Μαθητές-Μαθήτριες ΣΤ’ Τάξης Δημοτικών Σχολείων 8. Μαθητές-Μαθήτριες Α’ Γυμνασίου 9. Μαθητές-Μαθήτριες Β’ Γυμνασίου 10. Μαθητές-Μαθήτριες Γ’ Γυμνασίου 11. Μαθητές-Μαθήτριες Λυκείων
  1. ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ:
    • Τα πρωταθλήματα (ομαδικά και ατομικά) θα διεξαχθούν με ηλεκτρονικά χρονόμετρα και χρόνο σκέψης για κάθε αθλητή, 15 λεπτά για την ολοκλήρωση της παρτίδας. Επιπλέον, από την πρώτη κίνηση και για κάθε κίνηση που ολοκληρώνει ο αθλητής, παίρνει ακόμη δέκα δευτερόλεπτα (10”) χρόνου σκέψης.
  1. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ:
    • Α) ΟΜΑΔΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ: Οι τελικοί αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :
Σάββατο 20 Απριλίου 2019 Τελετή Έναρξης 10:00 Σάββατο 20 Απριλίου 2019 1ος – 3ος Γύρος Έναρξη 10:30 Σάββατο 20 Απριλίου 2019 4ος – 6ος Γύρος Έναρξη 17:00

 

  • Η οριστική επιβεβαίωση των συμμετοχών για τα Ομαδικά Πρωταθλήματα θα πραγματοποιηθεί με φυσική παρουσία των συμμετεχόντων την Παρασκευή 19 Απριλίου, ώρα 19:00 – 22:00 και το Σάββατο 19 Απριλίου, ώρα 07.00 – 08.30, με βάση τους πίνακες ανά κατηγορία, που θα έχουν αναρτηθεί στο χώρο των αγώνων.  
  • Β) ΑΤΟΜΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ: Οι τελικοί αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :
Κυριακή 21 Απριλίου 2019 1ος – 3ος Γύρος Έναρξη 10:00 Κυριακή 21 Απριλίου 2019 4ος – 6ος Γύρος Έναρξη 17:00 Μ. Δευτέρα 22 Απριλίου 2019 7ος – 9ος Γύρος Έναρξη 10:00 Μ. Δευτέρα 22 Απριλίου 2019 Τελετή Λήξης Έναρξη 13:30

 

  • Η οριστική επιβεβαίωση των συμμετοχών για τα Ατομικά Πρωταθλήματα θα πραγματοποιηθεί με φυσική παρουσία των συμμετεχόντων το Σάββατο 20 Απριλίου, ώρα 17:00 – 22:00 και με βάση τους πίνακες ανά κατηγορία, που θα έχουν αναρτηθεί στο χώρο των αγώνων.
  1. ΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ – ΑΡΣΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:
    • Θα ισχύσουν κατά σειρά τα ακόλουθα κριτήρια άρσης ισοβαθμίας:

Α) Για τα ομαδικά πρωταθλήματα:

Σε περίπτωση ισοβαθμίας τα κριτήρια κατάταξης των ομάδων είναι κατά σειρά :
(α). Αποτέλεσμα του τουρνουά των ισόβαθμων.
(β). Το σύνολο των πόντων σε όλους τους αγώνες.
(γ). Το σύνολο των πόντων κατά σειρά στη 1η σκακιέρα, στη 2η, κ.ο.κ

Β) Για τα ατομικά πρωταθλήματα:
Για ελβετικό σύστημα

α) Αποτέλεσμα του τουρνουά των ισοβάθμων

β) Το κριτήριο Μπούχολτζ cut-1 (βαθμοί αντιπάλων εξαιρουμένου του χαμηλότερου)

γ) Το κριτήριο Μπούχολτζ (βαθμοί αντιπάλων)

δ) Το κριτήριο Σόννεμπορν-Μπέργκερ (βαθμοί αντιπάλων ανάλογα με το αποτέλεσμα).

Για κυκλικό σύστημα (round robin)
(α). Το σύστημα Σόννεμπορν-Μπέργκερ (βαθμοί αντιπάλων ανάλογα με το αποτέλεσμα).
(β). Αριθμός νικών (προηγείται ο σκακιστής-τρια με τις περισσότερες νίκες).
(γ). Κατάταξη βαθμών του τουρνουά μεταξύ των ισόβαθμων (τα μεταξύ τους αποτελέσματα).

  1. ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ – ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ:
    • Ενστάσεις υποβάλλονται αμέσως μετά τη λήξη της συγκεκριμένης παρτίδας και εκδικάζονται άμεσα από την επιτροπή ενστάσεων που θα ορισθεί πριν την έναρξη των αγώνων. Το παράβολο ορίζεται στα 50 Ευρώ και μπορεί να κατατεθεί στον διευθυντή των αγώνων.
    • Διευκρινίζεται ότι όλες οι κληρώσεις γίνονται με το εγκεκριμένο από τη FIDE πρόγραμμα κληρώσεων και κατά συνέπεια δεν γίνονται δεκτές ενστάσεις που αφορούν θέματα κληρώσεων.
    • Κάθε σχολική ομάδα έχει το δικαίωμα να ορίσει έναν αρχηγό ομάδας καθώς και έναν αναπληρωτή. Αρχηγός ομάδας μπορεί να ορισθεί μόνο ένας από τους μαθητές που έχουν δηλωθεί στη σύνθεσή της (6άδα). Για τις αρμοδιότητες των αρχηγών ομάδων ισχύουν όσα προβλέπονται από τους σχετικούς κανονισμούς της FIDE και της ΕΣΟ.
    • Απαγορεύεται η παρουσία εντός του αγωνιστικού χώρου προπονητών, γονέων, παραγόντων, συνοδών κλπ.
    • Συνίσταται να περιορίζεται στο ελάχιστο δυνατό η απομάκρυνση των αγωνιζομένων από τον αγωνιστικό χώρο. Σε κάθε περίπτωση θα γίνεται με ευθύνη των ιδίων ή των συνοδών τους, σε ότι αφορά την έγκαιρη προσέλευσή τους αλλά και την ενημέρωσή τους για αγωνιστικά / τεχνικά θέματα.
    • Με εξαίρεση τις περιπτώσεις που θα έχει επιτρέψει ο διαιτητής, απαγορεύεται επί ποινή μηδενισμού, σε όλους τους αγωνιζόμενους να χρησιμοποιούν κινητά τηλέφωνα ή άλλα ηλεκτρονικά μέσα επικοινωνίας στις εγκαταστάσεις των αγώνων και σε οποιαδήποτε παρακείμενη περιοχή καθορισμένη από τον διαιτητή
    • Ορίζεται ρητά ότι η ευθύνη της διοργανώτριας αρχής (ΕΣΟ) για θέματα ασφάλειας των συμμετεχόντων, πρόσκλησης ζημιών κλπ περιορίζεται μόνο εντός του αγωνιστικού χώρου.
    • Ο ΔΑ έχει το δικαίωμα να αποβάλλει συμμετέχοντες που δημιουργούν σοβαρά προβλήματα στη διοργάνωση και που δεν θα τηρούν τους κανόνες συμπεριφοράς και ασφάλειας.
  1. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΓΩΝΩΝ – ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ:
    • Διευθυντής Αγώνων ορίσθηκε ο κ. Γιώργος Γεωργόπουλος. Οι Διαιτητές θα ορισθούν από την Κ.Ε.Δ.
  1. ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ:
    • Αναμνηστικά διπλώματα θα πάρουν όλοι οι μαθητές που θα αγωνισθούν. Στα Ομαδικά Πρωταθλήματα, κύπελλα θα πάρουν οι τρεις πρώτες ομάδες και μετάλλια όλοι οι αθλητές των τριών πρώτων ομάδων. Στα Ατομικά Πρωταθλήματα, κύπελλο και μετάλλιο θα πάρει ο 1ος νικητής και μετάλλια ο 2ος και 3ος . Το 1ο κορίτσι θα πάρει κύπελλο και μετάλλιο και μετάλλια το 2ο και 3ο κορίτσι. Εάν ένα κορίτσι καταταγεί στους τρεις πρώτους της γενικής κατάταξης παίρνει όλα τα έπαθλα που του αναλογούν. Ο νικητής κάθε τάξης ανακηρύσσεται Πρωταθλητής Ελλάδας (το 1ο κορίτσι ανά τάξη ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Ελλάδας). Στα ατομικά πρωταθλήματα θα δοθούν ειδικά διπλώματα διάκρισης ανά τάξη για τα αγόρια και κορίτσια που θα κατακτήσουν την 4η , 5η και 6η θέση αντίστοιχα.
    • Στην τελετή λήξης είναι υποχρεωτική η συμμετοχή των 3 νικητών (αγόρια – κορίτσια) ανά τάξη. Μαθητής-τρια που απουσιάζει αδικαιολόγητα από την τελετή λήξης θα χάνει τη θέση του και θα αναπληρώνεται από τον επόμενο-η στην κατάταξη.
  1. ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ – ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ:
    • α) Απευθείας πρόκριση στα Ατομικά Πρωταθλήματα δικαιούνται οι πρωταθλητές και πρωταθλήτριες του 2018 στην τάξη που πάνε για το σχολικό έτος 2018 – 2019. Εάν κάποιος πρωταθλητής-τρια συμμετάσχει στους προκριματικούς αγώνες αυτομάτως χάνει το δικαίωμα απευθείας πρόκρισης και η θέση πρόκρισης εκχωρείται στην Ένωση – Τοπική επιτροπή στην οποία ανήκει.
    • β) Οι Ενώσεις & Τοπικές Επιτροπές πρέπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να δηλώσουν τη συμμετοχή όλων των σκακιστών και σκακιστριών της περιοχής τους μέχρι και την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 στη Γραμματεία της ΕΣΟ. Στην ηλεκτρονική φόρμα δήλωσης συμμετοχής που θα τους σταλεί θα πρέπει να συμπεριληφθούν:

1) οι σκακιστές και σκακίστριες που προκρίθηκαν από τα Ατομικά Πρωταθλήματα των περιοχών τους,

2) oι σκακιστές και σκακίστριες που δικαιούνται απευθείας συμμετοχή στους τελικούς αγώνες,

3) όσοι έχουν προκριθεί με τις ομάδες τους στα Ομαδικά Πρωταθλήματα 

  • Διευκρινίζεται πως η ηλεκτρονική φόρμα θα πρέπει να συμπληρωθεί σύμφωνα με τις οδηγίες που θα τη συνοδεύουν διαφορετικά θα επιστρέφεται στον αποστολέα για τη διόρθωσή της. Όλα τα ονόματα των σχολείων για τα Ομαδικά Πρωταθλήματα και των μαθητών για όλα τα Πρωταθλήματα (Ομαδικά και Ατομικά), θα πρέπει να είναι με ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες εκτός από τις περιπτώσεις αλλοδαπών μαθητών οπότε μπορούν να δοθούν με ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΣ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες.
  • Διευκρινίζεται ότι οι Ενώσεις και Τοπ.Επ. είναι υπεύθυνες για το έλεγχο του δικαιώματος και τη δήλωση συμμετοχής των μαθητών που προκρίνονται από το ομαδικό στο ατομικό σύμφωνα με όσα ρητά ορίζονται στο άρθρο 5 της παρούσας προκήρυξης.
  • ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ στην προθεσμία υποβολής των δηλώσεων συμμετοχής.
  • Οι Ενώσεις και Τοπικές Επιτροπές μαζί με τη δήλωση συμμετοχής των παραπάνω αθλητών υποχρεούνται να στείλουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 τα αποτελέσματα και τις τελικές κατατάξεις των περιφερειακών προκριματικών πρωταθλημάτων της περιοχής τους. Η μη έγκαιρη αποστολή των αποτελεσμάτων καθιστά άκυρη τη δήλωση συμμετοχής των αθλητών.
  • Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή είναι η προσκόμιση, πριν την έναρξη των αγώνων, ιατρικής βεβαίωσης από καρδιολόγο, παθολόγο ή παιδίατρο. Οι μαθητές που είναι ταυτόχρονα και αθλητές μπορούν να συμμετέχουν με την προσκόμιση της κάρτας υγείας που διαθέτουν. (απόφαση ΔΣ 20/10/2018)
  1. ΔΙΑΜΟΝΗ – ΔΙΑΤΡΟΦΗ – ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ – ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
    • Οι συμμετέχοντες είναι υπεύθυνοι για τη διαμονή – διατροφή και τη μετακίνησή τους.
    • Δεν προβλέπεται υποχρεωτική διαμονή για κανέναν συμμετέχοντα.
    • Ορίζονται τα παρακάτω οργανωτικά παράβολα:
    • Για τα ατομικά πρωταθλήματα 40 € ανά συμμετέχοντα.
    • Για τα ομαδικά πρωταθλήματα 60 € ανά ομάδα.
    • Για το ανοιχτό κύπελλο 20 € ανά συμμετέχοντα.
    • Εξαιρούνται από την καταβολή του οργανωτικού παραβόλου, από το 3ο συμμετέχον παιδί και πάνω, οι πολύτεκνες οικογένειες. Η ρύθμιση αφορά αποκλειστικά τους προκριμένους μαθητές και μαθήτριες (όχι τους συμμετέχοντες στο «15ο Ανοικτό Κύπελλο Μαθητών-Μαθητριών») .
    • Η καταβολή των οργανωτικών παραβόλων θα πρέπει να πραγματοποιηθεί το αργότερο μέχρι και τη Τρίτη 9 Απριλίου 2019 με κατάθεση στον λογαριασμό της ΕΣΟ που τηρείται στην Εθνική Τράπεζα: 080/480580-13 (ΙΒΑΝ GR 15 0110 0800 0000 0804 8058 013).
    • Μέχρι την προαναφερόμενη ημερομηνία οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να συμπληρώσουν την ειδική ηλεκτρονική φόρμα επιβεβαίωσης συμμετοχής όπου θα υποβάλουν το αντίγραφο της σχετικής κατάθεσης. Με την επιτυχή ολοκλήρωση της διαδικασίας θα αποστέλλεται μήνυμα επιβεβαίωσης.
    • Καμία συμμετοχή δεν θεωρείται επιβεβαιωμένη αν δεν έχει συμπληρωθεί σωστά η ηλεκτρονική φόρμα και δεν έχει σταλεί το αντίγραφο της κατάθεσής του οργανωτικού παραβόλου.
  1. ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ:
    • Η σύνθεση των ομάδων θα είναι 4μελής με υποχρεωτική συμμετοχή 1 τουλάχιστον κοριτσιού στην 4η σκακιέρα. Οι ομάδες με την έναρξη των αγώνων θα δηλώσουν τη βασική σύνθεσή τους (αποτελούμενη το πολύ από 6 μέλη), με τη σειρά που θα αγωνίζονται στις 3 γενικές σκακιέρες και θα ισχύει για όλο το πρωτάθλημα.
    • Κάθε ομάδα υποχρεούται να προσκομίσει, πριν την έναρξη των αγώνων, στον επικεφαλής διαιτητή, βεβαίωση του σχολείου ότι όλα τα μέλη της είναι μαθητές του συγκεκριμένου σχολείου. 
  1. ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ:
    • Στις παράλληλες εκδηλώσεις, μεταξύ άλλων περιλαμβάνονται:

α) η διοργάνωση του: «15ου Ανοικτού Κυπέλλου Μαθητών-Μαθητριών», με τρία τουλάχιστον ηλικιακά γκρουπ μαθητών (1ο: Α’-Β’-Γ’ Δημοτικού, 2ο : Δ’-Ε’-ΣΤ’ Δημοτικού και 3ο Γυμνάσια – Λύκεια). Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές και μαθήτριες των νηπιαγωγείων, των Δημοτικών και των Γυμνασίων  – δημόσιων και ιδιωτικών – όλης της χώρας που δεν προκρίθηκαν στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Μαθητών-Μαθητριών. Οι δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει να σταλούν μέχρι Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 στην ΕΣΟ (info@chessfed.gr, fax 210 9221620).

  • Το αναλυτικό πρόγραμμα των παράλληλων εκδηλώσεων θα ανακοινωθεί αργότερα.
  1. ΓΕΝΙΚΑ:

Το e-mail επικοινωνίας με την οργανωτική επιτροπή είναι: sxolikaskaki2019@gmail.com

  • Περισσότερες πληροφορίες: Γιώργος Γεωργόπουλος τηλ.: 6988246711 (ώρες 12.00-16.00 και 20.00-23.00)
  • Για κάθε ζήτημα που δεν προβλέπεται από αυτή την Προκήρυξη ή από τους κανονισμούς της FIDE και της ΕΣΟ, αρμόδια είναι η διεύθυνση των αγώνων.
  • Διευκρινίζεται ρητά ότι, ισχύουν οι κανονισμοί rapid play της FIDE (FIDE handbook, Laws of Chess).
  • Σε όλες τις πανελλήνιες διοργανώσεις που διεξάγονται σε δημόσιους χώρους επιτρέπεται η φωτογράφηση-βιντεοσκόπηση αθλητών μόνο από τον εξουσιοδοτημένο φωτογράφο της διοργάνωσης. Το συγκεκριμένο φωτογραφικό ή οπτικοακουστικό υλικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί νόμιμα μόνο από την ΕΣΟ για την προβολή της διοργάνωσης και του αθλήματος γενικότερα. (αποφάσεις ΔΣ 19/9/2015-9/12/2017). Διευκρινίζεται ότι επιτρέπεται στους θεατές η φωτογράφηση των αθλητών και αθλητριών τα πρώτα 5 λεπτά των αγώνων.

 

Ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ   Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ   ΣΤΑΘΗΣ ΕΥΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ   ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΚΟΡΙΤΣΑΣ

 

 

 

Πανελλήνιες διοργανώσεις στη Θεσσαλονίκη

Mon, 12/10/2018 - 11:54

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του 2018 ολοκληρώνεται με τρεις σημαντικές πανελλήνιες διοργανώσεις που θα διεξαχθούν και φέτος στη Θεσσαλονίκη στο ξενοδοχείο ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΝ.

Την Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου αρχίζει το 68ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα και του 41ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Γυναικών. Οι αγώνες θα ολοκληρωθούν στις 20 Δεκεμβρίου μετά από 9 γύρους και θα υπάρχει καθημερινά ζωντανή μετάδοση των παρτίδων από την επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων http://chessfed.gr/champs2018.

Στις 20 Δεκεμβρίου θα αρχίσουν οι αγώνες της τελικής φάσης του 11ου Πανελλήνιου Ομαδικού Πρωταθλήματος Παίδων – Κορασίδων μέχρι 16 ετών με τη συμμετοχή των 20 προκριμένων ομάδων:

1 ΣΑ ΧΑΝΙΩΝ 2 ΟΦΗ 3 ΣΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 4 ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 5 ΧΑΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 6 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 7 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΟΣ 8 ΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 9 ΣΑ ΣΥΚΕΩΝ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 10 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 11 ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 12 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 13 ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΣ 14 ΣΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 15 ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 16 ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ Μ. ΑΣΙΑΣ 17 ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 18 ΟΦΗ 2000 19 ΣΚ. ΠΑΡ. ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 20 ΟΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ

Συνδιοργανωτές των πρωταθλημάτων είναι την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής και το σωματείο Μορφωτικός  Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος «Κεραυνός» Ωραιοκάστρου.

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ 2018

Fri, 12/07/2018 - 11:21

Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά το Σκακιστικό Πρωτάθλημα των Ενόπλων Δυνάμεων &  Σωμάτων Ασφαλείας, το τριήμερο 3 με 5 Δεκεμβρίου 2018, στο Αεροδρόμιο Τατοϊου, στη Δεκέλεια Αττικής.

Συμμετείχαν αθλητές και μία αθλήτρια, από το Στρατό Ξηράς, το Πολεμικό Ναυτικό, τη Πολεμική Αεροπορία,  την Ελληνική Αστυνομία, το Λιμενικό Σώμα – Ακτοφυλακή και το Πυροσβεστικό Σώμα.

Πρωταθλήτρια με 8 βαθμούς στους 9 αγώνες αναδείχθηκε η Διεθνής Μαιτρ Γυναικών Κατερίνα Παυλίδου της Ελληνικής Αστυνομίας, δεύτερος με 8 βαθμούς επίσης (αλλά έχοντας χάσει στον μεταξύ τους αγώνα) ήταν ο Διεθνής Μαιτρ Σωτήρης Μαλικέντζος της Πολεμικής Αεροπορίας και τρίτος με 7.5 βαθμούς ήταν ο  Αλέξανδρος Παπασημακόπουλος του Στρατού Ξηράς.

Στην Ομαδική βαθμολογία, που προέκυπτε από το άθροισμα των βαθμών των τριών (3) καλύτερων αθλητών του κάθε Επιτελείου ή Σώματος,  πρώτη αναδείχθηκε η Πολεμική Αεροπορία (με τους Σωτήρη Μαλικέντζο, Κώστα Μουρούτη και Ευστράτιο Σιτζάκη) με 20.0 βαθμούς, δεύτερη ήταν η Ελληνική Αστυνομία ( με τους, Κατερίνα Παυλίδου, Βασίλη Τσιλούχα  και Αναστάσιο Παυλίδη ) με 19.5 βαθμούς, και τρίτος  ήταν ο Στρατός Ξηράς (με τους Αλέξανδρο Παπασημακόπουλο, Θωμά Μίχο και Βενιαμίν Νεοφυτίδη)  με 19.0 βαθμούς.

Για να διαβάσετε το δελτίο τύπου, να δείτε τα αναλυτικά αποτελέσματα και φωτογραφίες από τους αγώνες πατήστε εδώ.

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ 2018

Fri, 12/07/2018 - 11:20

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά το Σκακιστικό Πρωτάθλημα των Ενόπλων Δυνάμεων &  Σωμάτων Ασφαλείας, το τριήμερο 3 με 5 Δεκεμβρίου 2018, στο Αεροδρόμιο Τατοϊου, στη Δεκέλεια Αττικής.

Η όμορφη εκδήλωση, που διοργανώθηκε από το Ανώτατο Συμβούλιο Αθλητισμού των Ενόπλων Δυνάμεων (ΑΣΑΕΔ) και τη Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΜΥΑ), με τη συνεργασία της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας (ΕΣΟ), φιλοξενήθηκε στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις της Λέσχης Δοκίμων της Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΜΥΑ), στο Τατόι.

Συμμετείχαν σ’ αυτήν 46 αθλητές και μία αθλήτρια, από το Στρατό Ξηράς, το Πολεμικό Ναυτικό, τη Πολεμική Αεροπορία,  την Ελληνική Αστυνομία, το Λιμενικό Σώμα – Ακτοφυλακή και το Πυροσβεστικό Σώμα.

Το Πρωτάθλημα περιελάμβανε 9 γύρους, ενώ οι αγώνες έγιναν με κανονισμούς Γρήγορου Σκακιού και είχαν χρόνο σκέψης 20 λεπτά για κάθε παίκτη για όλη τη παρτίδα, με τη προσθήκη 10 δευτερολέπτων σε κάθε κίνηση, αρχίζοντας από τη πρώτη κίνηση.

Πρωταθλήτρια με 8 βαθμούς στους 9 αγώνες αναδείχθηκε η Διεθνής Μαιτρ Γυναικών Κατερίνα Παυλίδου της Ελληνικής Αστυνομίας, δεύτερος με 8 βαθμούς επίσης (αλλά έχοντας χάσει στον μεταξύ τους αγώνα) ήταν ο Διεθνής Μαιτρ Σωτήρης Μαλικέντζος της Πολεμικής Αεροπορίας και τρίτος με 7.5 βαθμούς ήταν ο  Αλέξανδρος Παπασημακόπουλος του Στρατού Ξηράς.Ακολούθησαν ισόβαθμοι από τη τέταρτη μέχρι την έβδομη θέση με 6 βαθμούς και κατά σειρά ισοβαθμίας οι : Κωνσταντίνος Μουρούτης της Πολεμικής Αεροπορίας, Ευστράτιος Σιτζάκης της Πολεμικής Αεροπορίας, Θωμάς Μίχος του Στρατού Ξηράς και Βασίλης Τσιλούχας της Ελληνικής Αστυνομίας.

Στην Ομαδική βαθμολογία, που προέκυπτε από το άθροισμα των βαθμών των τριών (3) καλύτερων αθλητών του κάθε Επιτελείου ή Σώματος,  πρώτη αναδείχθηκε η Πολεμική Αεροπορία (με τους Σωτήρη Μαλικέντζο, Κώστα Μουρούτη και Ευστράτιο Σιτζάκη) με 20.0 βαθμούς, δεύτερη ήταν η Ελληνική Αστυνομία ( με τους, Κατερίνα Παυλίδου, Βασίλη Τσιλούχα  και Αναστάσιο Παυλίδη ) με 19.5 βαθμούς, και τρίτος  ήταν ο Στρατός Ξηράς (με τους Αλέξανδρο Παπασημακόπουλο, Θωμά Μίχο και Βενιαμίν Νεοφυτίδη)  με 19.0 βαθμούς.

Στους νικητές της Ατομικής και της Ομαδικής Βαθμολογίας απονεμήθηκαν χρυσά, αργυρά και χάλκινα μετάλλια, καθώς και τιμητικά διπλώματα.

Στην τελετή λήξης παρευρέθησαν και έκαναν τις απονομές των επάθλων στους νικητές ο Ταξίαρχος (Ι) Ζαχαρίας Γρίβας, Διοικητής της ΣΜΥΑ, που ήταν η διοργανώτρια Σχολή, και η εκπρόσωπος του Αρχηγού της Ελληνικής Αστυνομίας Ταξίαρχος Σοφία Λαμπροπούλου.

Παρόντες ήταν ακόμη ο εκπρόσωπος του Α/ΓΕΣ Συνταγματάρχης (ΠΖ) Παναγιώτης Ανδρεάδης, ο εκπρόσωπος του Α/ΓΕΝ Πλωτάρχης (Ε) Γεώργιος Βαβέτσης, ο Διευθυντής ΓΑΕ/Β3 Σμήναρχος (Δ) Ιωάννης Σπύρου, ο εκπρόσωπος του Πυροσβεστικού Σώματος Επιπυραγός Φίλιππος Καϊάφας, ο Αντισμήναρχος (Ε) Παναγιώτης Φωτίου, Προϊστάμενος Αθλητισμού του ΓΕΑ/Β3, ο εκπρόσωπος του ΑΣΑΕΔ Αντιπλοίαρχος (Ο) Γιώργος Μαργιωλάκης ΠΝ  καθώς και άλλοι εκπρόσωποι και αρχηγοί των αποστολών.

Την Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία εκπροσώπησε και απεύθυνε χαιρετισμό το μέλος του Δ.Σ της,  Διεθνής Διαιτητής Σκακιού και Επίτιμος Πρόεδρος της Επιτροπής Διαιτησίας της Παγκόσμιας Σκακιστικής Ομοσπονδίας (FIDE) Τάκης Νικολόπουλος, που ήταν και ο Επικεφαλής Διαιτητής των Αγώνων.

Διευθυντής των αγώνων ήταν ο Ανθυπαστυνόμος Σπύρος Νταλαμπίρας, μέλος της Τεχνικής Επιτροπής του ΑΣΑΕΔ για το Σκάκι και  Διαιτητής ήταν η Υπαστυνόμος Α’ Ευαγγελία Αλεξοπούλου της Ελληνικής Αστυνομίας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αριθμός των συμμετοχών (47) αποτέλεσε νέο ρεκόρ για τους αγώνες και έδειξε ότι τα μέλη των Ελληνικών Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας έχουν αγκαλιάσει τη σκακιστική αυτή διοργάνωση και δικαιώνουν απόλυτα το ΑΣΑΕΔ, που έχει συμπεριλάβει στο ετήσιο πρόγραμμά του τους αγώνες αυτούς.

Στο Πρωτάθλημα πήραν μέρος ισχυρότατοι σκακιστές (δύο Διεθνείς μαιτρ και μια Γυναίκα Διεθνής μαιτρ, ενώ οι δέκα πρώτοι αθλητές στην αρχική κατάταξη είχαν διεθνή βαθμό αξιολόγησης πάνω από 2000), ενώ οι περισσότεροι από τους συμμετέχοντες ήταν αθλητές σκακιστικών Σωματείων μελών της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας (ΕΣΟ).  Έτσι σε όλη τη διάρκεια των εννιά γύρων του Πρωταθλήματος παίχτηκαν πολλές συναρπαστικές παρτίδες, αλλά κυριάρχησε η ευγενής άμιλλα και το απόλυτο ευ αγωνίζεσθαι μεταξύ των παικτών, ενώ οι συμμετέχοντες χάρηκαν την κάθε στιγμή της εξαιρετικής διοργάνωσης, που έχει γίνει θεσμός και επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο με τη φροντίδα του ΑΣΑΕΔ.

Όπως και στο περσινό Πρωτάθλημα, οι θεατές των αγώνων (που ήταν πολυάριθμοι, καθώς εκτός από τους εκπροσώπους των αποστολών, τους αγώνες παρακολουθούσαν και μαθητές των Σχολών Ικάρων και ΣΜΥΑ που έχουν έδρα στο Αεροδρόμιο του Τατοϊου) είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τους αγώνες των δύο πρώτων σκακιερών κάθε γύρου ζωντανά και με ανάλυση στο χώρο του εντευκτηρίου της Λέσχης, χάρη στη ζωντανή μετάδοσή τους που πραγματοποιούνταν με στη συνδρομή του Διεθνή Διαιτητή και ειδικού στις ζωντανές μεταδόσεις παρτίδων Μιχάλη Πρεβενιού.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους υπεύθυνους της Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΜΥΑ) και στους υπεύθυνους του  ΑΣΑΕΔ για την εξαιρετική διοργάνωση των αγώνων.

              Τατόι,  6 Δεκεμβρίου  2018

     Τ.Ν.

ΕΓΚΡΙΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗΣ

Wed, 12/05/2018 - 14:05

Η ΕΣΟ ανακοινώνει την έγκριση της αίτησης μεταγραφής του ΡΕΖΟΥ ΣΕΡΓΙΟΥ (ΑΓΜ 50099) από τον ΣΟ ΡΙΟΥ «Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ» στον ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ «ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ».

Απεβίωσε ο Γιώργος Τρικαλιώτης

Tue, 12/04/2018 - 16:23

Απεβίωσε σε ηλικία 79 ετών ο Εθνικός Μετρ Γιώργος Τρικαλιώτης. Για πολλά χρόνια, από το 1967 ως το 1982, υπήρξε μέλος της εθνική ομάδας ανδρών  με την οποία συμμετείχε στις Σκακιστικές Ολυμπιάδες, στα Κύπελλα Εθνών και στις Βαλκανιάδες. Το 1968, μαζί με άλλους 4 μετρ αντιμετώπισαν στην Αθήνα σε αγώνα χάντικαπ σιμουλτανέ τον τότε Γκραν Μετρ και μετέπειτα  Παγκόσμιο Πρωταθλητή Ρόμπερτ Φίσερ και ήταν ο μόνος που απέσπασε ισοπαλία.

Η αγωνιστική πορεία του άρχισε από τον Παναθηναϊκό και συνέχισε στον ΣΟ Καλλιθέας, ομάδες με τις οποίες κατέκτησε πολλές φορές το διασυλλογικό πρωτάθλημα Ελλάδας. Από το 1998 μέχρι σήμερα ήταν μέλος του ΣΟ Αμπελοκήπων.

Οι συγγενείς και φίλοι θα τον αποχαιρετήσουν στην πολιτική κηδεία που θα γίνει  την Πέμπτη 6 /12 στη 1 το μεσημέρι στο Α΄ Νεκροταφείο Αθηνών.

Πρακτικό Μεταγραφών 2018

Thu, 11/29/2018 - 15:31

Η ΕΣΟ δημοσιεύει το πρακτικό της Επιτροπής Μεταγραφών όπως επικυρώθηκε από το ΔΣ, προηγηθείσης της εγγραφής του σωματείου ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΙΜΟΥ – ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ «Ο ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ».

Για να το διαβάσετε πατήστε εδώ.

Οι σκακιστές  που μεταγράφονται θα αγωνίζονται με το νέο τους σωματείο από την 1/1/2019 (έναρξη νέας αγωνιστικής περιόδου).

 

Pages